22 krajín EU podpísalo Blockchain deklaráciu

0
1441
Digitálny deň Európskej komisie (EC) 2018, podľa tlačovej správy Európskej komisie z 10. Apríla, viedol k podpísaniu Deklarácie na vytvorenie európskeho  blockchain partnerstva, tvoreného 22 krajinami.     Počas včerajšieho vystúpenia podpredseda Európskej komisie vyzval Európu, aby sa stala lídrom v oblasti digitálnych technológií tým, že bude pracovať na vývoji technológie  Blockchain, ako aj na vývoji umelej inteligencie (AI).  V tlačovej správe sa uvádza, že partnerstvo bude

Digitálny deň Európskej komisie (EC) 2018, podľa tlačovej správy Európskej komisie z 10. Apríla, viedol k podpísaniu Deklarácie na vytvorenie európskeho  blockchain partnerstva, tvoreného 22 krajinami. 

 

Počas včerajšieho vystúpenia podpredseda Európskej komisie vyzval Európu, aby sa stala lídrom v oblasti digitálnych technológií tým, že bude pracovať na vývoji technológie  Blockchain, ako aj na vývoji umelej inteligencie (AI). 


V tlačovej správe sa uvádza, že partnerstvo bude „prostriedkom spolupráce medzi členskými štátmi pre výmenu skúseností a odborných znalostí v technickej a regulačnej oblasti a pripraví sa na spustenie celoeurópskych aplikácií na celom jednotnom digitálnom trhu v prospech členských štátov, verejného a súkromného sektora „ 

Komisárka pre digitálnu ekonomiku a spoločnosť Mariya Gabrielová hovorila o možnosti začleniť technológiu Blockchain do existujúceho odvetvia: 

„V budúcnosti budú všetky verejné služby používať technológiu Blockchain. Blockchain je pre Európu a členské štáty veľkou príležitosťou prehodnotiť svoje informačné systémy, podporiť dôveru používateľov a ochranu osobných údajov, pomôcť pri vytváraní nových obchodných príležitostí a vytvoriť nové oblasti vedúceho postavenia, ktoré prinášajú úžitok občanom, verejným službám a spoločnostiam.“ 

 

Téma regulácie technológie Blockchain sa riešila aj v tlačovej správe, v ktorej bolo uvedené, že partnerstvo „prispeje k vytvoreniu priaznivého prostredia v úplnom súlade s právnymi predpismi EÚ a jasnými modelmi riadenia, ktoré pomôžu službám, ktoré využívajú Blockchain prekvitať v celej Európe.“ Začiatkom marca oznámila Európska komisia, že uvoľni celoeurópsky regulačný rámec pre fintech a Blockchain. 

Zúčastnené štáty, ktoré podpísali Deklaráciu Partnerstva pre Blockchain, sú: Belgicko, Bulharsko, Česká republika, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Írsko, Lotyšsko, Litva, Luxembursko, Malta, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko , Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko a Spojené kráľovstvo. Tlačová správa dodáva, že aj ostatní členovia EÚ a Európskeho hospodárskeho priestoru sú tiež vyzývaní, aby sa pripojili. 

Začiatkom februára Európska komisia otvorila Európske observatórium blockchainu a fórum, ktoré Gabrielová nazvala „jedným z najkomplexnejších archívov skúseností a odborných znalostí na svete o Blockchaine“. 

V tlačovej správe sa uvádza, že ES investovalo viac ako 80 miliónov eur (približne 98 miliónov dolárov) do projektov súvisiacich s Blockchainom, pričom približne 300 miliónov eur (cca 371 miliónov USD)  bude vyčlenených na rozvoj blockchainov do roku 2020. 

 

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri. Ak si chcete jednoducho kúpiť – predať Bitcoin alebo inú kryptomenu, kliknite sem