5 dôvodov prečo sa nebáť januárovej korekcie

0
430
Tým že v poslednom čase naskočilo na

Tým že v poslednom čase naskočilo na „krypto vlak“ viac ľudí ktorí sú silno ovplyvnený trendmi na sociálnych sieťach a nemajú potuchy o čo v kryptosvete naozaj ide, sa nieje čo  čudovať, že volatilita cien stúpne. Tým že nováčikovia  nemajú širší záber vedomostí je každý pohyb smerom dole znásobený ich strachom, ale keď sa pozrieme do minulosti, tak januárová korekcia nieje nič nové.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo trhy v januári narazili na pomyselné dno  a mnoho z nich pochádza z Ázie, kde sa vyskytuje veľký podiel obchodu s kryptomenami. Podľa spoločnosti Coinmarketcap, ktorá už nezahŕňa burzy Južnej Kórey, celková trhová kapitalizácia všetkých kryptomien poklesla zo 750 miliárd dolárov na 420 miliárd dolárov za štyri dni. V čase písania tohto článku  sa kryptomeny pomaly vracajú  späť a momentálne zdielajú imanie  v celkovej výške 575 miliárd dolárov.

Dôvod č. 1:   Veľký impulz tejto korekcie prisiel z Ázie, kde sa v posledných týždňoch kryptomenám moc nedari. Čína sa neustále pokúša zrušiť celé odvetvie kryptomien a zase na oplátku Južná Kórea si jednoducho nemôže dovoliť, neustále tvrdiť, že zakáže krypto a potom že nie. Toto sa objavuje takmer každý deň. Hlavne celej korekcii nepomohli FUD-eri FOMO nákupcovia, pretože práve  panika týchto skupín  poslala všetky mince do voľného pádu, pričom niektoré z nich stratili až 40%.

Pri pohľade späť na historické grafy Bitcoinu môžeme pozorovať, že januárový výpredaj nieje nič neobvyklé a dokonca to ani nieje najväčšia korekcia v historii.
Dôvod č. 2:  Predpokladalo sa, že jedným z faktorov spôsobujúcich túto korekciu je čínsky lunárny nový rok, ktorý zvyčajne pripadá na február. Je to obdobie roka, keď si ľudia berú dovolenky v práci  a cestujú na návštevu k svojim rodinám, kedy potrebujú hlavne fiat peniaze, čiže je logické, že sa zbavia  svojich kryptorezerv. Vzhľadom na to, že krajiny Ázie sú zodpovedné za leví podiel na kryptoobchode, je to jeden z  dôvodov, ktorý môže prispieť k výpredaju.
Dôvod č. 3:  Ďalším faktorom môže byť koniec zdaňovacieho obdobia, kedy investori začínajú kalkulovať  svoje ročné dane. Opäť ako pri prvom dôvode  to musí byť zaplatené vo fiat menách, nie kryptomenách. Hoci platenie daní nieje až takým silným katalyzátorom, môže mať určitý vplyv na zmenu ceny.
Dôvod č. 4:  Naplnenie historicky prvých  futures kontraktov na Bitcoine mohlo tiež spôsobiť pohyb cien tým, že obchodníci speňažili svoje kryptozisky. Investori mohli manipulovať menšie trhy a túto činnosť sme mohli vidieť až do chvíle, keď sa trh stabilizoval. Akonáhle sa veľkí hráči, ako napríklad CBOE a CME zapájajú, môžu pomocou inštitucionalizovaných investorov manipulovať menšie trhy ako je aj kryptomarket.
Dôvod č. 5:  Keďže na trh vstúpia viacerí noví a neskúsení obchodníci v novom roku, tieto grafové oscilácie sa určite zväčšia až do chvíle keď si uvedomia, že ide o prirodzený cyklus a kryptomeny niesú mŕtve a vtedy sa všetko začne stabilizovať. Keďže celková investícia na trhu s kryptomenami vyskočila o viac ako 2500% za menej než jeden rok, stále sme vo veľmi skorých štádiách toho, čo by mohlo byť odvetvím, ktoré mení priemysel.

Ak sa vám páčia naše stránky, dajte nám like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri 


Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, navštívte naše fórum