Ako kúpiť kryptomeny a obchodovať na Binance

0
729

Burza Binance rastie každým dňom a získava si ohlasy, hlavne vďaka svojej stabilite a podpore zákazníkov. Hoci sa tím snažil vytvoriť user-friendly platformu pre obchodovanie s kryptomenami a mnoho vecí je podobných iným burzám (napr. Bittrex), pre niekoho by sa mohlo obchodovanie na Binance zdať ťažké a preto sme sa rozhodli, poskytnúť vám tento návod ako obchodovať na Binance.

 

Predtým ako začnete používať Binance, tak sa musíte zaregistrovať.


Registrácia

Ak prvýkrát navštívite väčšinu zmenární, než môžete začať využívať ich služieb, musíte sa zaregistrovať a Binance nie je výnimkou. V pravom hornom rohu kliknite na tlačidlo Register a zobrazí sa vám táto obrazovka:

Binance

Zadajte svoju emailovú adresu, vytvorte silné heslo. Kolónka „Referral ID“ slúži pre jedincov, ktorých na Binance prizval nejaký užívateľ, ktorý chce využiť výhody Binance Referral Programu. Ide v podstate o systém: „Keď doporučíš priateľom sa zaregistrovať, dostaneš 50% províziu z ich transakčných poplatkov.“ Potom zaškrtnite, že súhlasíte s Binance Terms of Use a kliknite na Register.

Teraz sa vám zobrazí overovací nástroj Binance. Jednoducho kliknite a pretiahnite tlačidlo zľava doprava, aby ste správne zasadili puzzle na svoje miesto. Platforma to od vás môže chcieť niekoľkokrát za sebou.

Potom, čo ste zaregistrovaní, vám Binance pošle email, cez ktorý verifikuje účet a máte v podstate prístup k využívaniu ich služieb.

Orientácia

Keď sa prvýkrát prihlásite na Binance, privíta vás táto obrazovka

binance

Navod Binance

Tlačidlo Exchange rozvinie ponuku Basic a Advanced. Toto sú dve možné rozhrania, ktoré môžete používať, keď chcete obchodovať. Prvé je priateľskejšie pre začiatočníkov, ale menej podrobné, zatiaľ čo druhé je naopak vhodné pre pokročilejších traderov. Tu sa obchoduje.

Táto kolónka „Profile information“ vás prenesie na nastavenia účtu. Tam si môžete nastaviť heslo, nastavenie API a predovšetkým tam môžete zaktivovať 2 fázové prihlasovanie pre väčšiu bezpečnosť vášho účtu, čo veľmi odporúčame.

Tu vidíte všetky meny, ktoré na Binance sú k dispozícii. Môžete si ich podľa vašich potrieb porovnať. Okrem mena a ich ceny tiež môžete vidieť ich 24h-% zmenu, najvyšší bod 24h%. najnižší bod 24h% a 24h celkový objem.

2FA – Google Authenticator

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť po založení nového účtu je prepojiť si ho s Google Authenticator aplikáciíou Rozkliknite si kolónku informácie profilu (1) a zobrazí sa vám táto obrazovka:

google authenticator

Ak ešte nemáte Google authenticator, tak si ho stiahnite z Googlu Play alebo z AppStore. Ide o aplikáciu, ktorá generuje náhodné čísla, priradené k vášmu vybranému účtu na vybranej stránke, ktoré sa pravidelne menia. Funguje to na princípe, že aby ste sa mohli prihlásiť, musíte mať po ruke svoj mobil, z ktorého môžete zistiť číslo, ktoré vám umožní sa prihlásiť, tým pádom sa dramaticky zvýši bezpečnosť vášho účtu.

Aby ste si priradili Google Auth k svojmu účtu, kliknite na Google Auth a zobrazí sa vám táto obrazovka:

ako kúpiť kryptomenu

Teraz na svojom mobile otvorte aplikáciu, kliknite na červené znamienko plus v pravom dolnom rohu a vyberte možnosť „Skenovať čiarový kód.“ Naskenujte QR kód, ktorý máte na stránke. Ak ste urobili všetko správne, mali by ste v aplikácii získať šesťmiestny číselný kód, ktorý následne spolu s heslom zadajte do svojho prehliadača.

Obchodovanie

Pre obchodovanie prejdite myšou na kolónku Exchange a rozbehne sa vám ponuka Basic a Advanced, ako už bolo spomenuté v sekcii orientácie.

Basic verzia

binance obchodovanie Basic

1- Všetky informácie vybranej meny za posledných 24h, posledná cena,% zmena, najvyššia, najnižšia a objem v Bitcoine
2- Zobrazenie všetkých mien v páre na Binance. Zoznam si môžete usporiadať podľa abecedy, ceny,% zmeny alebo objemu, alebo svoj pár môžete nájsť zadaním jeho skratky do vyhľadávača.
3- Tu môžete zvoliť pár s ktorým budete obchodovať. Najbežnejšie v Bitcoin, ale môžete vymieňať aj s ETH, Binance BNB a tiež Tether USDT.
4- Tu si vyberáte aký order  budete zadávať, keď obchodujete – Order, Market alebo Stop-limit. Všetky sú nižšie popísané a vysvetlené.
5- Tu nakupujete kryptomenu výmenou za menu, ktorú máte s ňou v páre (BTC, ETH, BNB, USDT). Hore vpravo máte množstvo kryptomeny, ktorou budete platiť. Podtým podrobnosti zadanie buy order podľa toho aký typ chcete zadať.
6- Tu predávate kryptomenu. Vpravo hore máte množstvo predávanej kryptomeny, ktorú držíte. Nižšie podrobnosti Sell order.
7- Tu sa zobrazia vaše otvorené ponuky (= orders), podrobnosti o ich stave a pod.

Advanced verzia

Zobrazenie meny za 24h ako v základnej verzii
Tu zmeníte pár ktorý chcete aby sa zobrazoval

Buy a Sell orders

Na Binance sú tri druhy nákupných a predajných ponúk: Limit, Market a Stop-loss.

Limit
Limit je order type, kedy sa obchoduje medzi jednotlivými užívateľmi zmenárne. Jeden nastaví hranicu, za ktorú kúpi a algoritmus potom hľadá v order book predajnú ponuku, ktorá vašej nákupnej ponuke najlepšie zodpovedá.

1- V tomto riadku okrem „Buy X“ a „Sell X“ vidíte tiež množstvo držanej meny, ktorú platíte a vedľa držané množstvo meny, ktorú predávate.
2- V tomto riadku sa zadáva cena, za ktorú predávate alebo nakupujete jednu jednotku kryptomeny, s ktorou chcete obchodovať.
3- Tu sa zadáva množstvo meny, ktoré chcete predať, alebo kúpiť.
4- Tieto percentá sú pre uľahčené zadávanie do kolónky 3. v prípade, že chcete kúpiť, alebo predať 25%, 50%, 75% alebo 100% držanej meny.
5- Tu sa zobrazí, alebo zadá množstvo spárovanej kryptomeny, ktorú vás bude stáť nákup, alebo koľko jej zarobíte predajom.

Market
Market je druh ponuky, u ktorého určujete len množstvo kryptomeny, ktorú chcete kúpiť, alebo predať za trhovú cenu.

Binance market price1- Rovnako ako v Limit Order.
2- Cena je v tomto prípade vždy stanovená na market price – trhovú cenu.
3- Sem rovnako ako v limit order zadávate množstvo meny, ktorú chcete kúpiť, alebo predať.
4- Tu sú percentá rovnako ako v limit Order.

Stop-Limit
Stop-Limit je špecifický druh ponuky, ktorý sa využíva vo veľmi konkrétnych situáciách a neodporúča sa moc pre začiatočníkov. Ide o to, že stanovíte, že až sa cena meny dostane na sumu X (stop price), umiestnite limit order za Y (limit price) v množstve Z (amount).

1- Rovnako ako v Limit a Market Order.
2- Tu sa zadáva Stop price – cena, ktorej jedna jednotka dosiahne umiestnenie Buy alebo Sell order.
3- Tu sa zadáva Limit price – cena jednej jednotky kryptomeny, za ktorú potom, ako bude  Buy alebo Sell order umiestnený obchodujete.
4- Toto je množstvo meny, ktoré chcete kúpiť, alebo predať.
5- Percentá rovnako ako v Limit a Market Order.
6- Finálna cena nákupu, alebo predaja.

Ak obchodujete s kryptomenami a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE  Tip: Získajte 10 USD za nákup kryptomien – nakúpte aspoň za 100 USD na Coinbase cez náš referal link