Ako ťažiť Electroneum (ETN) na smartfónoch s Androidom a po novom už aj iOS

0
1259
Electroneum ETN kryptomena

V tomto článku sa vám budeme snažiť priniesť informácie o tejto prvej britskej a zaujímavej kryptomene Electroneum (ETN), ktorá je ešte len na začiatku svojej cesty stať sa profitabilnou pre tých, ktorí jej skrížia cestu včas. Od februára je spustený mobilný mining už aj pre smartfóny s iOS.

 

Electroneum je pomerne mladá minca s veľkým potenciálom. Mladá pretože ICO (initial coin offering) skončilo 31.10.2017.


Samotná podstata Electronea

Electroneum chce byť lepšie ako Bitcoin v anonymite, bezpečnosti a masovej adopcii, ale stále tak dobré ako Bitcoin.

Anonymita

Momentálne, keď si porovnáme najznámejšiu kryptomenu Bitcoin, tak keď si skopírujete ľubovoľný public key BTC, viete presne zistiť, odkiaľ kam išli prostriedky a stav peňaženky. Pri ETN to nie je možné.

Bezpečnosť

ETN vyvinulo offline papierovú peňaženku, ktorú vám nemôže nikto ukradnúť, pretože po založení účtu na my.electroneum.com si vygenerujete ľubovoľné množstvo peňaženiek, vytlačíte a vymažete z počítača a pokiaľ dodržiavate ich bezpečnostné pokyny, nemáte ako o túto peňaženku prísť.

Teraz k tej najbezpečnejšej peňaženke

Peňaženku si vytvoríte na ich oficiálnej stránke my.electroneum.com potrebujete email, silné heslo (pozri náš článok o bezpečnom hesle ) , ďalší krok je nastaviť si PIN kód a zadať telefónne číslo na ktoré vám príde overovacia sms.

Keď už sa dostanete do svojho účtu, vľavo bude offline paper wallet , po kliknutí vám vygeneruje  ľubovoľný počet papierových peňaženiek, ktoré by ste si mali vytlačiť, poprípade uložiť na USB kľúč a následne vymazať z počítača.

electroneum

ICO Electroneum

ETN bolo malo veľmi úspešné ICO, v ktorom mali 400000 registrovaných užívateľov. Podľa nálad na fórach, drvivá väčšina nie je ochotná pustiť mince pod 1$ a pokiaľ bude musieť tak, že ich budú držať aj viac ako rok, len aby zbohatli. Toto sú dobré ukazovatele pre rast ceny.

Za celým projektom stojí Richard Ellis, ktorý stál v minulosti za projektmi ako SiteWizard-úspešná digitálna agentúra fungujúca 20 rokov a Restoral-manažérska sociálna sieť, ktorú využívajú firmy z Global Fortune 500, má stovky tisíc užívateľov a funguje od 2013. Druhým Ceo je Duncan Logan, zakladateľ Rocketspace.

Celkovo chcú tvorcovia Electronea vytvoriť most medzi technicky zdatnými krypto užívateľmi a laikmi. Možno sa zdá, že ho vychvaľujeme do nebies, ale zatial sme žiadnu chybu nenašli.

Mobilný miner

Electroneum (ETN) môžete ťažiť na počítači, smartfónoch s Androidom a od 01.02.2019 už aj na smartfónoch s operačným systémom iOS.  

Ako to funguje? 

Mobilný miner je kompletné revolučné riešenie, ako si užívatelia po celom svete budú môcť zarobiť svoju prvú kryptomenu. Nie sú k tomu potrebné žiadne výkonné počítače, pretože vám postačí výkonnejší smartphone. Osobne ťažím ETN na smartfóne Huawei P20 PRO, kde dokážem za cca dva dni vyťažiť okolo 10.30 ETN. Keď použijete výkonnejší smartfón, urýchlite tak ťažbu. Osobne sa teším, až vyskúšam na ťažbu nový, špičkový  Huawei Mate 20 PRO Miner spotrebuje minimum energie, minimum dát a užívateľ nepotrebuje žiadne technické znalosti. Stačí si do mobilu inštalovať aplikáciu a spustiť „Start mining“.

Ako začať s ťažbou

Najskôr je potrebná registrácia ( vytvorenie peňaženky ) na PC. Zaregistrujete si svoj email, telefónne číslo na overenie. To urobíte na stránke my.electroneum.com týmito prihlasovacími údajmi sa potom prihlásite do aplikácie Electroneum, ktorú si stiahnete do smartfónu s iOS v AppStore alebo pre Android v obchode Play. 

POZOR: Ak chcete ťažiť na viacerých smartfónoch, potrebujete si urobiť pre každý zvlášť konto (peňaženku), pretože ak sa prihlásite napríklad na 3 telefónoch pod jedným kontom, tak nevyťažíte viac! Takže treba si vytvoriť viaceré kontá (peňaženky), každé s iným e-mailom a telefónnym číslom a použiť pre každý telefón samostatne.

Po prihlásení do app-ky sa vám zobrazí táto úvodná obrazovka (verzia Android)

Tu už len kliknete na Start mining a ťažíte. Ak chcte získať z ťažby viac, kliknite dole na ozubené koliesko „More“ potom Referal program a vpravo dole na modré okienko Add Code a tam vložte kód 85CEF2 alebo na ľavé okienko Scan Code a tam naskenujte tento:

To je náš kód za odporúčanie, ako prejav vďaky 🙂 za ktorý dostaneme nejaké to percento. Ak chcete získať ešte pár percent navyše z ťažby, tak zdieľajte váš referal napríklad na Twitteri, Facebooku, alebo s vašimi známymi. Ten nájdete po kliknutí na zelené okienko Show my referal code. Ak by ste aj po tomto článku potrebovali nejaké info, kľudne nás kontaktujte cez formulár TU

Ak sme vás inšpirovali ku kúpe  kryptomeny Electroneum a nemáte ešte účet na KuCoine, môžete nás podporiť registráciou cez náš referal link

 

Ak obchodujete s kryptomenami určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignalsna Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE  Tip: Získajte 10 USD za nákup kryptomien. Nakúpte aspoň za 100 USD na Coinbase cez náš referal link