Anonymné mince v Japonsku majú skončiť

0
718
Japonské regulačné orgány navrhli, aby sa zabránilo kryptoburzám obchodovať s altcoinami orientovanými na anonymitu ako napríklad Dash (DASH) a Monero (XMR) , uviedol Forbes  30. apríla.     V súvislosti s výsledkom stretnutia pracovných skupín odborníkov z oblasti priemyslu a regulačného orgánu Úradu pre finančné služby (FSA) publikácia cituje jedného člena skupiny, ktorý vyjadril názor, že preventívne opatrenia týkajúce sa altcoinov, ktoré sú známe svojou orientáciou na súkromie a anonymitu používateľov sú žiadané. 
Anonymné kryptomeny

Japonské regulačné orgány navrhli, aby sa zabránilo kryptoburzám obchodovať s altcoinami orientovanými na anonymitu ako napríklad Dash (DASH) a Monero (XMR) , uviedol Forbes  30. apríla. 

 

V súvislosti s výsledkom stretnutia pracovných skupín odborníkov z oblasti priemyslu a regulačného orgánu Úradu pre finančné služby (FSA) publikácia cituje jedného člena skupiny, ktorý vyjadril názor, že preventívne opatrenia týkajúce sa altcoinov, ktoré sú známe svojou orientáciou na súkromie a anonymitu používateľov sú žiadané. 


„Malo by sa vážne diskutovať o tom, či by sa malo povoliť akejkoľvek registrovanej kryptoburze použiť takéto meny,“ povedal nemenovaný člen podľa Forbesu. 

V polovici marca tohto roka spoločnosť Coincheck skončila obchodovanie Monero, Dash  a ZCash, zatiaľ čo FSA vydala sankcie iným burzám, ktoré nedodržali požiadavky ako súčasť systému burzových licencií krajiny. 

Zatiaľ sa oficiálne plány pre anonymné mince neobjavili zo strany FSA, ale burzy, ktoré chcú zostať na strane regulačných orgánov, by mali čoskoro dostať sankcionovanú pomoc od nového japonského samoregulačného orgánu, ktorý vznikol minulý týždeň. 

Nihon Kasotsuka Kokangyo Kyokai (Japonská asociácia kryptobúrz) sa bude snažiť o dosiahnutie osvedčených postupov v tomto sektore, uviedol 26. apríla predseda predstavenstva Taizen Okuyama, ktorý predtým vyjadril želanie vytvoriť situáciu, v ktorej môže pomáhať nelicencovanými platformami. 

 

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri  a chatovať môžete v skupine na Telegrame. Ak si chcete jednoducho kúpiť – predať Bitcoin alebo inú kryptomenu, kliknite sem