Bakkt financuje aj 23. nejbohatší muž sveta

0
389
Bakkt, digitálna obchodná platforma vytvorená Intercontinental Exchange, úspešne ukončila prvé kolo financovania, do ktorého prispel veľkou sumou aj Li Ka-Shing, teda renonovaný Hongkonský miliardár a jeden z najbohatších mužov na planéte. Li Ka-Shing a jeho investície do Bakkt Bakkt je kryptomenová zmenárenská platforma pod taktovkou Intercontinental Exchange (ICE). Prvé verejné kolo financovania nového projektu skončilo 31. decembra a prinieslo viac ako 180 miliónov amerických dolárov. Platforma vstúpila do nového roka vo veľkom. Materská spoločnosť New York Stock Exchange (NYSE) prilákala rovno celý rad ťažkých váh na poli technológií. Medzi ne patrí Boston Consulting Group, investičná spoločnosť PayU alebo dokonca Microsoft M12, ktorá sa zaoberá investíciami do rizikových podnikov. So správou prišiel 8. januára informačný web ejinsight.com. Podľa Ej Insight bol jedným z najväčších investorov do Bakkt Horizons Ventures. To je firma vlastnená zmieneným Li Ka-Shing, ktorá sa zaoberá investíciami do venture kapitálu. Ka-Shing je 23. najbohatší muž na svete podľa rebríčka zverejnenom v časopise Forbes. Jeho bohatstvo sa nadobudlo počas posledného desaťročia starostlivou akumuláciou portfólia technologických startupov. Avšak toto nie je prvýkrát, čo Ka-Shing investoval do kryptomien. V roku 2013 investoval cez Horizons Ventures do BitPay - platobnej brány pre Bitcoin. Ďalšiu investíciu vykonal v roku 2016, keď kúpil podiel v Blockstream, čo je technologický startup zameraný na kryptomeny. Investori vidia potenciál Bakkt Plán Bakkt na štart platformy zameranej na digitálne aktíva a kontrakty vo forme futures prilákal mnoho investorov. Po boku Horizons Ventures sa tak stavia CMT Digital, Eagle Seven, Galaxy Digital, Goldfinch Partners, Alan Howard, Pantera Capital a Protocol Ventures. Mená investorov odhalil CEO Bakkt Kelly Loeffler. Podpora zo strany veľkých mien medzi inštitucionálnymi investormi by mohla pomôcť získať kryptomenovému trhu potrebné uznanie. Vstup inštitúcií by mohol tiež trhu pomôcť s volatilitou, ktorá ho trápi od jeho zrodenia a znemožňuje vstup najväčších mien. Mnoho investorov do kryptomien napäto očakáva štart celej platformy, ktorý je plánovaný na 24. januára. Ten bol pritom plánovaný už na november roku 2018. Už teraz sa bohužiaľ hovorí o ďalšom odložení. Bakkt zvádza vinu na problémy zo strany štátnych regulátorov. Loeffler k tomu dodal, že žiadosť leží na U.S. Commodity Futures Trading Commission a čaká na schválenie.  Ak obchodujete s kryptomenami a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE  
Bakkt

Bakkt, digitálna obchodná platforma vytvorená Intercontinental Exchange, úspešne ukončila prvé kolo financovania, do ktorého prispel veľkou sumou aj Li Ka-Shing, teda renonovaný Hongkonský miliardár a jeden z najbohatších mužov na planéte.

Li Ka-Shing a jeho investície do Bakkt

Bakkt je kryptomenová zmenárenská platforma pod taktovkou Intercontinental Exchange (ICE). Prvé verejné kolo financovania nového projektu skončilo 31. decembra a prinieslo viac ako 180 miliónov amerických dolárov. Platforma vstúpila do nového roka vo veľkom.

Materská spoločnosť New York Stock Exchange (NYSE) prilákala rovno celý rad ťažkých váh na poli technológií. Medzi ne patrí Boston Consulting Group, investičná spoločnosť PayU alebo dokonca Microsoft M12, ktorá sa zaoberá investíciami do rizikových podnikov. So správou prišiel 8. januára informačný web ejinsight.com.


Podľa Ej Insight bol jedným z najväčších investorov do Bakkt Horizons Ventures. To je firma vlastnená zmieneným Li Ka-Shing, ktorá sa zaoberá investíciami do venture kapitálu. Ka-Shing je 23. najbohatší muž na svete podľa rebríčka zverejnenom v časopise Forbes. Jeho bohatstvo sa nadobudlo počas posledného desaťročia starostlivou akumuláciou portfólia technologických startupov.

Avšak toto nie je prvýkrát, čo Ka-Shing investoval do kryptomien. V roku 2013 investoval cez Horizons Ventures do BitPay – platobnej brány pre Bitcoin. Ďalšiu investíciu vykonal v roku 2016, keď kúpil podiel v Blockstream, čo je technologický startup zameraný na kryptomeny.

Investori vidia potenciál Bakkt

Plán Bakkt na štart platformy zameranej na digitálne aktíva a kontrakty vo forme futures prilákal mnoho investorov. Po boku Horizons Ventures sa tak stavia CMT Digital, Eagle Seven, Galaxy Digital, Goldfinch Partners, Alan Howard, Pantera Capital a Protocol Ventures. Mená investorov odhalil CEO Bakkt Kelly Loeffler.

Podpora zo strany veľkých mien medzi inštitucionálnymi investormi by mohla pomôcť získať kryptomenovému trhu potrebné uznanie. Vstup inštitúcií by mohol tiež trhu pomôcť s volatilitou, ktorá ho trápi od jeho zrodenia a znemožňuje vstup najväčších mien.

Mnoho investorov do kryptomien napäto očakáva štart celej platformy, ktorý je plánovaný na 24. januára. Ten bol pritom plánovaný už na november roku 2018. Už teraz sa bohužiaľ hovorí o ďalšom odložení. Bakkt zvádza vinu na problémy zo strany štátnych regulátorov. Loeffler k tomu dodal, že žiadosť leží na U.S. Commodity Futures Trading Commission a čaká na schválenie.

 

Ak obchodujete s kryptomenami a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE