Bakkt môže byť opäť odložený

0
571
Intercontinental Exchange (ICE), materská spoločnosť za New York Stock Exchange, pravdepodobne znovu odloží štart svojej platformy Bakkt, ktorá by mala ponúknuť obchodovanie s Bitcoinom vo forme futures. S informáciou prišiel web CoinDesk. Spoločnosť v decembri odložila spustenie obchodovania na platforme na 24. januára. Avšak faktom zostáva, že ICE musí stále získať povolenie od U.S. Commodity Futures Trading Commission (CFTC) a s rýchlosťou, ktorou sa zatiaľ celá vec pohybuje, je ťažko uveriteľné, že by mal dátum spustenia zostať nemenný. Toto nutne neznamená, že CFTC nakoniec obchod nepovolí. Osoba oboznámená s vnútorným fungovaním agentúry uviedla, že v hre je aj štart 30. januára. To by znamenalo oneskorenie len niekoľkých dní. Zdroje citované webom CoinDesk ďalej uvádzajú, že CFTC ešte nevydalo povolenie, ktoré by umožnilo Bakkt
Bakkt

Intercontinental Exchange (ICE), materská spoločnosť za New York Stock Exchange, pravdepodobne znovu odloží štart svojej platformy Bakkt, ktorá by mala ponúknuť obchodovanie s Bitcoinom vo forme futures. S informáciou prišiel web CoinDesk.

Spoločnosť v decembri odložila spustenie obchodovania na platforme na 24. januára. Avšak faktom zostáva, že ICE musí stále získať povolenie od U.S. Commodity Futures Trading Commission (CFTC) a s rýchlosťou, ktorou sa zatiaľ celá vec pohybuje, je ťažko uveriteľné, že by mal dátum spustenia zostať nemenný.

Toto nutne neznamená, že CFTC nakoniec obchod nepovolí. Osoba oboznámená s vnútorným fungovaním agentúry uviedla, že v hre je aj štart 30. januára. To by znamenalo oneskorenie len niekoľkých dní.


Zdroje citované webom CoinDesk ďalej uvádzajú, že CFTC ešte nevydalo povolenie, ktoré by umožnilo Bakkt „skladovať“ Bitcoin nakúpený investormi vo svojich vlastných trezoroch. Úradníci za normálnych okolností vyžadujú, aby boli zákaznícke aktíva držané bankou, dôveryhodnou spoločnosťou alebo „futures commission merchant“ (FCM).

Ako informuje zdroj, zamestnanci agentúry dokončili preskúmanie výnimky pre Bakkt v piatok. To by znamenalo, že komisia už pracuje na svojom ustanovení. Teraz budú ľudia zasadajúci v komisii hlasovať o tom, či žiadosť posunú do ďalšej fázy, o ktorej sa referuje ako o „public comment“. Tá by trvala 30 dní, po ktorých budú komisári ešte potrebovať nejaký čas k prečítaniu všetkých nazbieraných materiálov.

Lenže to má háčik. V pondelok a utorok sú v Amerike sviatky, takže štátny pracovníci zostávajú doma. Ak sa komisári nerozhodnú pracovať o sviatky, tak prvý deň, kedy môže prebehnúť hlasovanie o prestupe do „public comment“ fázy je 26. decembra. Z toho je vidieť, že už len to by posunulo finálne hlasovania za cieľ, ktorý si Bakkt vytýčil. Pritom sa ani neberie do úvahy čas, ktorý budú úradníci potrebovať k prečítaniu verejných komentárov.

Iný zdroj blízky zmenárni zmieňuje, že ďalší dátum štartu novej platformy bude známy pravdepodobne budúci týždeň. Ide o druhé odloženie termínu. ICE pôvodne plánovalo vypustiť Bakkt v decembri, ale nakoniec sa vzhľadom k veľkému počtu práce rozhodlo termín odložiť na január.

 

Ak obchodujete s kryptomenami a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE  Tip: Získajte 10 USD za nákup kryptomien – nakúpte aspoň za 100 USD na Coinbase cez náš referal link