BIG vypátral ukradnuté NEM

0
506
big
NEM

Koncom januára, Coincheck utrpel masívny hack, ktorý zanechal 260.000 investorov bez ich NEM. Tým že je to jedna z popredných búrz v Ázii, bol tento útok úderom v dôveru v burzy všeobecne, keďže bolo ukradnuté veľké množstvo NEM. Teraz sa zdá, že ukradnuté finančné prostriedky sa objavili na učte obchodníka Vancouverskej burzy.

 

Dňa 1. marca 2018 skupina Blockchain Intelligence Group (BIG) vydala tlačovú správu v ktorej tvrdí, že vysledovali odcudzené finančné prostriedky (NEM) na burzu vo Vancouveri. Použitím špeciálnych metód informácií, ktoré sú k dispozícii vo verejnej knihe, teraz vedia, kam sa finančné prostriedky presunuli, aj keď im to nedovoľuje získať mince spať.

Najväčšia krypto lúpež všetkých čias


V roku 2014 Mt Gox utrpel stratu 400 miliónov dolárov pri hacku, čo v konečnom dôsledku spôsobilo, že burza skončila, ale strata pri hacku burzy Coincheck predstavovala závratných 530 miliónov dolárov. Odcudzené finančné prostriedky boli v XEM, čo je kryptomena platformy NEM, určenej na vytváranie inteligentných aktív a ich sledovanie.

Správa o hacku priniesla mnoho diskusií o japonskej burze aj keď zareagovali rýchlo a prisľúbili, že vrátia obchodníkom ukradnuté mince.

Čo ďalej?

BIG plánuje zostaviť správu o svojich zisteniach, ktorú predstavia orgánom činným v trestnom konaní v Spojenom kráľovstve a USA. Dúfajme, že ich analýza pomôže agentúram chytiť hackerov zodpovedných za túto krádež.

 

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri  

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, navštívte naše fórum