Bilancovanie Nového roka

0
491

Dnes máme tretí deň nového roka a všetko v kryptolande vyzerá v poriedku. Väčšina Alcoinov sa obchoduje vyššie ako včera a niektoré majú dokonca nárast ažo 25%. Bitcoin sa pomaly, ale isto zviecha z jeho 40%-ného úpadku v Decmbri, ale aj tak zaostáva za svojimi bratrancami.

Dominancia Bitcoinu sa prepadla z 50% na 37%, čo sme nevideli od polovice Júna 2017. Zvrat, ktorý nastal v Decembri, keď sa Bitcoin pozrel na svoje historické maximum 20.000$ a následný prepad na 12.000$ sa zdá byť zažehnaný, lebo už prekročil 15.000$.Všetko nasvedčuje tomu, že investori začali presúvať svoje financie z Bitcoinu do Altcoinov, ktoré dosahujú vo väčšine svoje historické hodnoty.

Lídrom rastúcich Altcoinov je Ethereum, ktoré včera dosiahlo svoje maximum 914$. Eth sa podiela na marketcape 13-timi% s hodnotou $85 miliárd. Posledný nárast spôsobil vydanie alfa-testovacej verzie  Casper na Eth blockchaine 31.12.2017. Casper by mal úspešne vyriešiť problém so škálovateľnosťou, ktorá spôsobuje preťaženie systému, oznámil zakladateľ Eth Vitalik Buterin na Twiteri.


Ripple si tiež odhryzol z Bitcoin koláča a dostal sa do rekordných výšin v posledných dňoch. Novinky ohľadom partnerstva medzi Ripple a veľkými bankovými a kreditnými spoločnosťami v Ázii spôsobilo 10-násobný nárast jeho ceny z 0.25$ na 2.5$. Ďaľšia správa, ktorá hovorí o Ripple ako o ďaľšom adeptovi na zalistovanie v Coinbase, by mohla jeho cenu posunúť možno aj na ďaľšie maximum, niekde okolo 5$.  Ripple má marketcap $100 miliárd, 14%-ný podiel na trhu, obsadil druhú priečku z ktorej vytlačil Ethereum.

Bitcoin Cash sa už tiež zviecha  zo spoločného prepadu s Bitcoinom, ale je na tom lepšie, lebo zo svojho maxima 4000$ padol, ale už útoči na 3000$. BCash má zo svojimi 6.8%-ami štvrtý najväčší podiel na trhu.

Litecoin sa uzdravuje tradične pomalšie ako jeho väčší súrodenci, ale je stabilnejší ako väčšina Altcoinov.

Všetky mince z Top 10 zvýšili svoje percento podielu  na marketcape a vyzerá to tak, že ho ešte zvýšia.

 

Ak sa vám páčia naše stránky, dajte nám like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri

a  môžete diskutovať o kryptomenách aj na našom FÓRE