Bitcoin a darknet

0
395
#darknet #bitcoin @bitcoin #BTC

V priebehu roka 2018 došlo k výraznému vzrastu celkovej hodnoty zaslaných Bitcoinov do siete darknet. Uvádza to správa webu Chainalysis, ktorá bola publikovaná 18. januára.

Hoci v roku 2018 došlo k výraznému poklesu hodnoty BTC, sieť darknet zaznamenala nárast objemu transakcií v tejto kryptomene o 70 percent.

Po uzatvorení AlphaBay sa na toto voľné miesto dostávajú aj napriek pokračujúcemu úsiliu orgánov presadzovania práv o zastavenie nelegálnych činností ďalšie trhy. Využívanie kryptomien je tak vo fáze navyšovanie objemu.


Aj cez toto navýšenie však súčasné využívanie kryptomien na darknete je len zlomkom toho, ako boli využívané v čase vrcholu v roku 2012. Vtedy kryptomeny dosiahli 6 percent zo všetkých možných platobných metód.

V marci 2018 špecializovaná analýza ukázala, že na darkente stále najviac preferuje americký dolár a kryptomeny sú ako hlavný platobný prostriedok na tieto účely označované neprávom.

 

Ak obchodujete kryptomeny a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE