Bitcoin (BTC) zažil druhý najväčší pokles obtiažnosti

0
777
Bitcoin

Ako sme predpovedali, zníženie obtiažnosti sa nekonalo prvého decembra, ale vďaka nižšiemu výkonu siete až o dva dni neskôr, čo je mimochodom pri dianí na trhu celkom zázrak. Tento pokles je najväčší za posledných sedem rokov a druhý najväčší v histórii Bitcoinu (BTC). Ako ukazuje nasledujúci prehľad, najväčší pokles obtiažnosti sa konal prvého novembra 2011.

 

Datum Pokles
1.11.2011 -18,0%
3.12.2018 -15,1%
16.10.2011 -13,1%
27.12.2012 -11,6%

 


Napríklad len vzdialene porovnateľný pokles prišiel 26. januára 2013, teda pred piatimi rokmi, a bol vo výške -8,6%. Dobrá správa teda je, že bitcoinová sieť vyzrieva a rast hashrate aj obtiažnosti sa relatívne stabilizovali. Tento pokles bol veľmi dôležitý, aby sa BTC nedostal do klesajúcej špirály, ako sme opisovali v tomto článku.

Korekcia obtiažnosti smerom nadol je očakávaným vedľajším produktom klesajúcich cien tejto digitálnej meny na svetových burzách. Ťažiari začali pomerne vo veľkom rozpredávať neziskový hardvér, alebo rovno zatvárať ťažobné farmy. Pripomeňme, že kritickou hranicou je cena 3.000 $, ktorá je bodom zlomu pre čínskych ťažiarov.. Tí pred nedávnym poklesom cien ťažili asi tri štvrtiny BTC.

Veľkosť zníženia obtiažnosti bola prekvapením, ale ukazuje, že Satoshi Nakamoto naprojektoval sieť tak dôsledne, aby takéto šoky dokázala ustáť. Dúfajme teda, že najbližších 14 dní sa neponesie v znamení ďalších poklesov ceny, ktorá by mohla zlomiť väz už i tak ťažko skúšaným ťažiarom a užívateľom.

Ak obchodujete s kryptomenami určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignalsna Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE  Tip: Získajte 10 USD za nákup kryptomien. Nakúpte aspoň za 100 USD na Coinbase cez náš referal link