Bitcoin bude oslavovať svoje desiate narodeniny

0
693
31. október bude dňom, kedy Bitcoin oslávi svoje desiate narodeniny. V ten deň v roku 2008 totiž Satoshi Nakamoto, tvorca Bitcoinu, odoslal prvý zo série emailov, v ktorých opisuje svoju prácu na úplne novom platobnom systéme. Zrodil sa tým jeden z najsľubnejších a zároveň nejrozvratnejších technologických vynálezov začiatku 21. storočia: Bitcoin. Budúcnosť Bitcoinu Podľa toho, kto na otázku ohľadom budúcnosti najslávnejšej kryptomeny odpovedá, sa táto javí ako akákoľvek možnosť od budúceho amerického dolára či digitálneho zlata až po obyčajnú poznámku pod čiarou v učebniciach financií. S tým, ako zástancovia Bitcoinu teraz presadzujú zavedenie komplexnejších finančných produktov, predovšetkým bitcoinových ETF, kľúčovú úlohu teraz zrejme zohrajú regulátori. To oni určia ďalší smer vývoja

31. október bude dňom, kedy Bitcoin oslávi svoje desiate narodeniny. V ten deň v roku 2008 totiž Satoshi Nakamoto, tvorca Bitcoinu, odoslal prvý zo série emailov, v ktorých opisuje svoju prácu na úplne novom platobnom systéme. Zrodil sa tým jeden z najsľubnejších a zároveň nejrozvratnejších technologických vynálezov začiatku 21. storočia: Bitcoin.

 

Budúcnosť Bitcoinu

Podľa toho, kto na otázku ohľadom budúcnosti najslávnejšej kryptomeny odpovedá, sa táto javí ako akákoľvek možnosť od budúceho amerického dolára či digitálneho zlata až po obyčajnú poznámku pod čiarou v učebniciach financií.


S tým, ako zástancovia Bitcoinu teraz presadzujú zavedenie komplexnejších finančných produktov, predovšetkým bitcoinových ETF, kľúčovú úlohu teraz zrejme zohrajú regulátori. To oni určia ďalší smer vývoja „kryptomenového a blockchainového hnutia“. Zákonodarcovia a regulátori tak teraz zvažujú ochranu investorov v odvetví, ktoré sa hemží hanebnými postavami, napriek tomu však sľubuje veľký potenciál.

Bitcoin ako len módny výstrelok? … nieee!

Pre kritikov je Bitcoin len chvíľkovým módnym výstrelkom. Jedným z tých najznámejších je prominentný profesor New York University a ekonóm Nouriel Roubini. Bitcoin nazval matkou všetkých bublín, blockchain prirovnal k excelovskému zošitu a kryptokomunitu označil za bandu „bielych mužov, ktorí slúžia svojim vlastným záujmom.“

Fidelity Investments

Aj napriek týmto názorom však Bitcoin možno dostal svoje najlepšie „schvaľovaciu pečiatku“ len pár týždňov pred svojimi desiatimi narodeninami. A to keď gigant finančných služieb, spoločnosť Fidelity Investments, oznámila spustenie služby obchodovania kryptomien určenej pre fondy a sofistikovaných investorov. Predtým sa totiž veľké inštitúcie pohybovali skôr na okraji kryptomenového diania.

Avšak teraz, desať rokov po vzniku kryptomeny, decentralizovaná technológia, ktorá začala s Bitcoinom, možno začala cestu smerom, kde takzvané dôveryhodné tretie strany budú miesto tlačenia peňazí ťažiť Bitcoin.

Takto vidí budúcnosť BTC Tim Draper

A ako vidí budúcnosť Bitcoinu jeden z najväčších prominentov z radov bitcoinových býkov? Tim Draper je zakladateľom a partnerom venture kapitálovej firmy zo Silicon Valley Draper Associates a tiež Draper University a už v apríli vyhlásil, že cena Bitcoinu vzrastie do roku 2022 na 250 000 dolárov.

Draper povedal:

„Bitcoin sa stane najdôležitejšou a najpoužívanejšou menou na svete a to nielen pre remitencie alebo cezhraničné transakcie, ale pre akékoľvek použitie. Nebude to trvať dlho a Bitcoin zatieni dolár ako najobľúbenejšiu menu.“

 

 

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi, keď nás budete zdielať na  Twitteri. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, tak máte na výber z viac možností v našej sekcii EXCHANGE