Bitcoin Interest Fork okolo 22.1.2018 !!!

0
435

Posledných pár mesiacov, bolo viac než dosť forkov a vyzerá to, že táto fork-mánia sa ešte neskončila. Nový Bitcoin Interest plánuje svoj fork na bloku číslo 5050083, čo by malo byť niekedy okolo 22. Januára.

Bitcoin Interest je momentálne najbližší oznámený fork v sieti Bitcoin s plnou replay ochranou. Tento fork plánuje zmeniť pár veci, ale samotný protokol by mal byť nezmenený. Pre tých co nevedia , fork je rozdelenie na dve samostatné siete. Pokiaľ tento fork príde, tí z Vás co budú držať Bitcoin dostanú rovnaké množstvo BCI, ako sa má nový fork označovať.

Od Augusta sme mohli vidieť už zopár forkov, prvým bol Bitcoin Cash a potom prišli nasledovné: Bitcoin Diamond, Bitcoin Gold atď. Ale iba Cash a Gold sa dostali väčšej podpore od komunity.


Tím BCI urobil niekoľko kľúčových zmien, ale nemenil Bitcoin consenus od základov. Budú podporovať SegWit a zachovajú 1MB bloky. Zmeny nastanú pri ťažbe, klasický SHA-256 , na ktorom je postavená celá Bitcoin Asic ťažiarska komunita , má byť vymenený za algoritmus známy ako Equihash. Equihash momentálne nieje spravený pre Asic ťažbu, to znamená, že sa bude môcť ťažiť na GPU hardwary. Priemerný čas na tvorbu bloku má byť 10 minút a 21.miliónty token je už zadefinovaný.

Najväčšia výhoda tohto forku je , že držitelia BCI budú dostávať úrok za držanie mincí. Hneď po spustení siete, budú drżitelia dostávať úrok. Tento protivník Bitcoinu bude mať dva druhy odmien. Jedna odmena je štandardná Miner Reward a druhá bude menšia pre investorov , ktorí budú držať svoje BCI mince v ich poole.

Tento pool sa bude volať Interest pool a na prvom bloku bude odmena 1.08BCI, ktorá bude rozdelená medzi investorov. Odmena sa bude postupne znižovať narastajúcim počtom blokov. Každý dostane podiel v závislosti od toho koľko drži minci oproti celkovému počtu mincí v poole. Napríklad ak je v poole 1000BCI a ty držíš 100BCI tak dostaneš 10% z Inerest odmeny. Tiež bude možnosť vybrať si ako dlho budete chcieť investovať. Sú týždenné a mesačné intervaly. Pokiaľ niekto vytiahne mince skôr ako uplynie interval automaticky stráca nárok na odmenu.

Tento fork nemá zatiaľ vlastnú peñaženku , ale niektoré burzy už oznámili podporu tohto forku, ako napríklad HitBTC.

Pretože má tento fork replay ochranu, bude o dosť jednoduchšie dostať svoju odmenu. Tvoj počet mincí bude naviazaný na BTC private key, takže stačí zadať private key do hocijakej BCI peňaženky a hneď Ti naskočí tvoj aktuálny zostatok. Ubezpečte sa, že predtým ako dáte niekomu svoj private key, prepošlete svoje BTC na inú peňaženku.

Ak chcete dostávať vždy aktuálne info o kryptomenách, sledujte nás na Twitteri

Ak by ste nás chceli podporiť v tom čo robíme, budeme radi ?

BTC: 1PK9irpvq5NaDW72C8tr3ByDuRrTBbV2xH

LTC: LRZvftn3kMn87QN3SqbXXiu6shkXHC55Ex

ETH: 0xa101D938042fA3aEdAbcEF2FE826cB84A3164DD8