Bitcoin je dnes po miernom poklese trhu pod 7000 USD

0
873

Dnes 5.apríla Bitcoin (BTC) mierne klesol pod 7 000 dolárov, čo je začiatok slabého druhého štvrťroku na tradičných trhoch. 

Bitcoin (BTC) sa v súčasnosti obchoduje na približne 6 811 USD, čo je menej takmer o 4 percentá za posledných 24 hodín. Tento týždeň otestoval BTC hodnotu vyššiu ako 7 000 USD, takže dnešný pokles ceny možno pripísať regulačným novinkám z Japonska a Južnej Kórey a ďalšiemu vyšetrovaniu americkej spoločnosti fintech, ako súčasti burzy cenných papierov (SEC). 


Ethereum (ETH) je stále pod úrovňou 400 USD, v súčasnosti sa obchoduje za približne 382 USD. 

Z desiatich najlepších mincí uvedených na zozname CoinMarketCap sa žiadna z nich neprepadla o viac ako 10 percent, čo znamená, že tento pokles trhu dnes nenabral takú rýchlosť ako  predchádzajúce prepady BTC pod 7 000 USD. 

Krypttomena TRON, ktorá je v súčasnosti na 12. mieste v CoinMarketCap, vyniká, keďže je v priebehu 24 hodín takmer o 29% vyššie a obchoduje sa okolo 0,04 USD. Zvýšenie hodnoty kryptomeny TRON možno pripísať spusteniu TRON’s Test Net, ako aj novinke, že TRON bude zaradený na juhokórejské burzy Bithumb a Upbit: 

#tron
#tron

Celkový trhový strop je v súčasnosti okolo 257 miliárd dolárov.  

 

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri. Ak si chcete jednoducho kúpiť – predať Bitcoin alebo inú kryptomenu, kliknite sem