Bitcoin má oslobodzujúci potenciál

0
407
Bitcoin

Hoci sú kryptomeny a blockchain zneužívané pre podvody, špekulácie a chamtivosť, majú čo ponúknuť a ich potenciál oslobodiť ich užívateľov od byrokratických, bankových či vládnych systémov je neprehliadnuteľný.

Bitcoin môže byť dobrým prostriedkom na ochranu pred infláciou fiat meny. Tak, ako je to napríklad vo Venezuele. Miestni obyvatelia využívajú kryptomeny preto, že sú ďaleko stabilnejšie a umožňujú im udržať si istú ekonomickú slobodu a silu.

Bitcoin je tiež vhodným nástrojom, ktorý umožňuje uniknúť hromadnému dozoru. Napríklad čínska vláda môže sledovať všetky transakcie na Alipay či WEPA, ale nie je schopná kontrolovať transakcie vykonané prostredníctvom kryptomien. Rovnako tak žiadna banka nemôže zablokovať prevod medzi dvoma krypto peňaženkami, ale bankový účet zmraziť môže.


Bitcoin má pred sebou ešte dlhú cestu a možno ho prirovnať k mobilnému telefónu. Vo svojich začiatkoch bol mobilný telefón absurdne drahý, sotva funkčný a takmer nedostupný. Bitcoin je dnes stále začínajúcim projektom a jeho technológia sa stále rozvíja. Budúcnosť však môže priniesť masové rozšírenie a úplne nový pohľad na slobodu.

 

Ak obchodujete s kryptomenami a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE  Tip: Získajte 10 USD za nákup kryptomien – nakúpte aspoň za 100 USD na Coinbase cez náš referal link