Bitcoin pred rokom letel strmo nahor, teraz je na cenovom rázcestí

0
597
Vráťme sa o rok späť, teda do roku 2017. Po niekoľkých rokoch stagnácie alebo pozvoľného rastu sme sa konečne dočkali výraznejších pohybov cien kryptomien. Bitcoin už v jarných mesiacoch párkrát vystrčil rožky niekoľkými prudkými pohybmi, ktoré umocnilo augustové rozštiepenie Bitcoinu a aktivácia SegWit-u. Potom sa ale začali diať veci ... Ceny kryptomien ovplyvňujú udalosti Hoci cena Bitcoinu v roku 2017 rástla, negatívne ju ovplyvnilo hneď niekoľko udalostí. Rok 2017 priniesol obrovský rast ceny BTC, napriek tomu sa nájde niekoľko udalostí, ktoré dokázali s kurzom veľmi negatívne zahýbať. V septembri prebehla veľká korekcia ovplyvnená dočasným zákazom kryptomien, respektíve ICO v Číne. Avšak ešte koncom toho mesiaca sa Bitcoin znovu vydal do výšin. O Bitcoin sa vo veľkom začali zaujímať aj mainstreamové médiá a kryptomeny sa z ničoho nič stali bodom záujmu aj bežných ľudí. Nákupná horúčka naštartovala a olej do ohňa prilievali vyhlásenia známych osobností o tom, k akým sumám sa cena Bitcoinu vyšplhá. Kto bol šikovný, nakúpil a predal včas Všetci vieme, ako to skončilo. Rapídny rast skončil 17. decembra, kedy cena takmer atakovala hranicu 20 000 dolárov a začali výbery ziskov a enormné výpredaje. Tie vyústili v to, že len za 5 dní Bitcoin spadol takmer na polovicu maximálnej hodnoty. Kto bol šikovný a včas nakúpil aj predal, mohol prísť na pekné peniaze, veď ešte v januári toho roku sa Bitcoin predával len za 750 dolárov. Navyše takto rýchlo nerástol len Bitcoin, ale prakticky celý kryptomenový trh. Vráťme sa ešte k dátumu 11. novembra 2017, kedy prišla zásadná korekcia ceny Bitcoinu spôsobená zrušením plánovaného Segwit2x, ktorý mal priniesť zdvojnásobenie veľkosti bloku Bitcoinu. Vtedy došlo počas jedného dňa k pádu z 8 000 na 6 000 dolárov. A práve touto korekciou vznikol silný support, ktorý sa stal kľúčovou úrovňou a cenovou oporou pre celý nasledujúci rok 2018. Čo nás čaká koncom roka? Uvidíme čo nám prinesie nasledujúci december a január. Zopakuje sa rok 2017 alebo sa vydáme iným smerom? To je zatiaľ vo hviezdach, no určite by sme nemali zabúdať na samé dobré správy a udalosti, ktoré prídu už čoskoro. Ak ešte nemáte kryptomeny a plánujete do nejakej investovať, kúpiť si ju môžete napríklad cez niektorú burzu či zmenáreň v tejto sekcii. Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi, keď nás budete zdielať na  Twitteri. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, tak máte na výber z viac možností v našej sekcii EXCHANGE 

Vráťme sa o rok späť, teda do roku 2017. Po niekoľkých rokoch stagnácie alebo pozvoľného rastu sme sa konečne dočkali výraznejších pohybov cien kryptomien. Bitcoin už v jarných mesiacoch párkrát vystrčil rožky niekoľkými prudkými pohybmi, ktoré umocnilo augustové rozštiepenie Bitcoinu a aktivácia SegWit-u. Potom sa ale začali diať veci …

 

Ceny kryptomien ovplyvňujú udalosti

Hoci cena Bitcoinu v roku 2017 rástla, negatívne ju ovplyvnilo hneď niekoľko udalostí.
Rok 2017 priniesol obrovský rast ceny BTC, napriek tomu sa nájde niekoľko udalostí, ktoré dokázali s kurzom veľmi negatívne zahýbať.


V septembri prebehla veľká korekcia ovplyvnená dočasným zákazom kryptomien, respektíve ICO v Číne. Avšak ešte koncom toho mesiaca sa Bitcoin znovu vydal do výšin. O Bitcoin sa vo veľkom začali zaujímať aj mainstreamové médiá a kryptomeny sa z ničoho nič stali bodom záujmu aj bežných ľudí. Nákupná horúčka naštartovala a olej do ohňa prilievali vyhlásenia známych osobností o tom, k akým sumám sa cena Bitcoinu vyšplhá.

Kto bol šikovný, nakúpil a predal včas

Všetci vieme, ako to skončilo. Rapídny rast skončil 17. decembra, kedy cena takmer atakovala hranicu 20 000 dolárov a začali výbery ziskov a enormné výpredaje. Tie vyústili v to, že len za 5 dní Bitcoin spadol takmer na polovicu maximálnej hodnoty. Kto bol šikovný a včas nakúpil aj predal, mohol prísť na pekné peniaze, veď ešte v januári toho roku sa Bitcoin predával len za 750 dolárov. Navyše takto rýchlo nerástol len Bitcoin, ale prakticky celý kryptomenový trh.

Vráťme sa ešte k dátumu 11. novembra 2017, kedy prišla zásadná korekcia ceny Bitcoinu spôsobená zrušením plánovaného Segwit2x, ktorý mal priniesť zdvojnásobenie veľkosti bloku Bitcoinu. Vtedy došlo počas jedného dňa k pádu z 8 000 na 6 000 dolárov. A práve touto korekciou vznikol silný support, ktorý sa stal kľúčovou úrovňou a cenovou oporou pre celý nasledujúci rok 2018.

Čo nás čaká koncom roka?

Uvidíme čo nám prinesie nasledujúci december a január. Zopakuje sa rok 2017 alebo sa vydáme iným smerom? To je zatiaľ vo hviezdach, no určite by sme nemali zabúdať na samé dobré správy a udalosti, ktoré prídu už v najbližších týždňoch. Ak ešte nemáte kryptomenu a plánujete do nejakej investovať, kúpiť si ju môžete napríklad cez niektorú burzu či zmenáreň v tejto sekcii.

 

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi, keď nás budete zdielať na  Twitteri. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, tak máte na výber z viac možností v našej sekcii EXCHANGE