Bitcoin predbehne Visu aj Mastercard do 36 mesiacov

0
451
Bitcoin

Podľa Anthonyho Pompliana, známeho podporovateľa kryptomien, je bitcoinová sieť „spiacim obrom“ a tiež jednou z najzaujímavejších technológií vo svete financií v posledných rokoch, ak nie desaťročiach. Mnoho ľudí kritizuje Bitcoin za jeho vlastnosti ako meny, alebo uchovávateľa hodnoty, ale nikto nemôže poprieť jeho transakčné možnosti.

 

Bitcoinová sieť je spiacim obrom

Anthony Pompliano, zakladateľ a partner v spoločnosti Morgan Creek Digital Assets, nedávno zverejnil, že podľa neho je Bitcoin spiacim obrom, pretože počas troch rokov prekoná v trhovej kapitalizácii ako Visu, tak aj Mastercard. Podľa Pompliana má k tomu dva predpoklady:


ide o digitálne aktívum, ktoré môžu držať investori a vyrovnanie transakcií majú na starosti finančne zainteresovaní ťažiari. Všetká pozornosť médií je však smerovaná na to, že Bitcoin je digitálne aktívum. Jeho skutočný potenciál pritom leží v transakčnej sieti, kde len za rok 2018 zamenili majiteľa Bitcoin v hodnote 410 miliárd dolárov. S denným objemom 3 miliardy v čase stagnujúcej ceny by mohol tento rok vyzerať ešte oveľa lepšie. Podľa Pompliana by malo viac ľudí venovať pozornosť transakčnej kapacite viac než cene BTC na burzách.

Ťažiari BTC zarobili cca 5,8 miliardy v roku 2018

Podľa Pompliana si v minulom roku ťažiari BTC zarobili cca 5,8 miliardy dolárov tým, že potvrdzovali transakcie, ťažili bloky, a dostávali za to odmenu v BTC. Túto sumu potom porovnal s finančnými dátami ďalších spoločností. Bitcoin je v súčasnej dobe zhruba v strede tabuľky, pokiaľ ide o ukazovateľ, ktorý znázorňuje výnosy trhovej kapitalizácie (posledný stĺpec).

Podľa Pomplianovej analýzy je dobrým znamením, že tento ukazovateľ je u BTC nižší, než u oboch popredných sprostredkovateľov platobných služieb. Toto číslo je totiž obdobou P / E ratio, ktoré je známe z akciových trhov – tento ukazovateľ počíta cenu akcie delenou ziskom na akciu. Z toho vyplýva, že čím nižšia je hodnota ukazovateľa, tým sú výnosnejšie investície (pri cene akcie 1000 a zisku na akciu 100 je P / E presne 10 a profitabilita teda 10% – pri poklese ceny na 500 a zisku stále 100 klesne P / E na 5 a teda ziskovosť vzrastie na 20%).

Pompliano uviedol:

„Dnes sme na jednej štvrtine trhovej kapitalizácie MasterCard a jednej šestine Visy, ale neprekvapilo by ma, keby ich obe Bitcoin prekonal už počas 36 mesiacov. Tieto siete boli vybudované pre svet minulosti a decentralizované siete sú navrhnuté pre svet budúcnosti. Viem, na ktorú stavím ja.“

Nikto nemôže poprieť, že počet transakcií v sieti neustále rastie, rovnako ako počet peňaženiek. A to aj napriek cene, ktorá z historických maxím spadla o viac ako 80 percent.

 

Ak obchodujete kryptomeny a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE