Bitcoin v noci zaznamenal rýchly rast takmer o 200 dolárov

0
440
K prudkému rastu mu zrejme dopomohla ďalšia injekcia tokenov USDT spoločnosti Tether, ku ktorej došlo v rovnakej dobe. Najprv boli na kryptoburzu Bitfinex vložené USDT v hodnote 50 miliónov dolárov, následne ďalší balík v hodnote 30 miliónov dolárov. Pokiaľ ide o obchodovanie kryptomeny v páre s americkým dolárom, pripadá na Bitfinex pomerne veľký podiel a to viac ako 38 percent. To opäť rozvírilo diskusiu o možnej snahe Tetheru manipulovať trh, keďže k rovnakému kroku s podobným scenárom došlo už niekoľkokrát. Každý token USDT by pritom mal byť krytý 1 dolárom a jeho cena by toto krytie mala vždy reflektovať. Je preto označovaný za tzv.

K prudkému rastu mu zrejme dopomohla ďalšia injekcia tokenov USDT spoločnosti Tether, ku ktorej došlo v rovnakej dobe. Najprv boli na kryptoburzu Bitfinex vložené USDT v hodnote 50 miliónov dolárov, následne ďalší balík v hodnote 30 miliónov dolárov.

Pokiaľ ide o obchodovanie kryptomeny v páre s americkým dolárom, pripadá na Bitfinex pomerne veľký podiel a to viac ako 38 percent. To opäť rozvírilo diskusiu o možnej snahe Tetheru manipulovať trh, keďže k rovnakému kroku s podobným scenárom došlo už niekoľkokrát. Každý token USDT by pritom mal byť krytý 1 dolárom a jeho cena by toto krytie mala vždy reflektovať. Je preto označovaný za tzv. „Stablecoin“, teda stabilnú menu, ku ktorej sa môžu investori uchyľovať v čase vyššej volatility.

Tether obvinenia z manipulácie odmieta, vylúčila to tiež kontrola renomovanej právnej spoločnosti, aj keď nešlo o klasický audit.


 

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi ak nás budete zdielať na Twitteri. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, tak máte na výber viac možností v sekcii EXCHANGE