Bitcoin v novembri klesol o 37 percent

0
507
Kryptomena Bitcoin (BTC) v novembri oslabila o 37 percent, čo je najhlbší prepad od apríla 2011. Od začiatku roka je Bitcoin slabší o viac ako 70 percent a proti rekordu z konca minulého roka sa prepadol zhruba o 80 percent. Vyplýva to z údajov portálu CoinMarketCap.com. Najväčšej kryptomene sa v piatok nepodarilo prekonať hranicu 4000 USD (92.000 Sk) a naopak sa prepadla až na 3878,66 USD. November pritom začínala na cene 6300 USD, upozornil server CNBC. Trhová kapitalizácia všetkých veľkých kryptomien sa v novembri znížila o 70 miliárd USD (1,6 bilióna Sk), upozornil CoinMarketCap.com. Druhá najväčšia kryptomena XRP (Ripple) v novembri klesla o 18 percent a Ethereum o 43 percent. Pre Bitcoin bol výkon v minulom mesiaci prudkým obratom po relatívne stabilnom októbri. Ďalší vývoj kurzu Bitcoinu je pritom pre analytikov veľkou neznámou. Michael Moro, šéf spoločnosti Genesis global Trading, ktorá obchoduje s digitálnymi menami povedal:

Kryptomena Bitcoin (BTC) v novembri oslabila o 37 percent, čo je najhlbší prepad od apríla 2011. Od začiatku roka je Bitcoin slabší o viac ako 70 percent a proti rekordu z konca minulého roka sa prepadol zhruba o 80 percent. Vyplýva to z údajov portálu CoinMarketCap.com.

Najväčšej kryptomene sa v piatok nepodarilo prekonať hranicu 4000 USD (92.000 Sk) a naopak sa prepadla až na 3878,66 USD. November pritom začínala na cene 6300 USD, upozornil server CNBC.

Trhová kapitalizácia všetkých veľkých kryptomien sa v novembri znížila o 70 miliárd USD (1,6 bilióna Sk), upozornil CoinMarketCap.com. Druhá najväčšia kryptomena XRP (Ripple) v novembri klesla o 18 percent a Ethereum o 43 percent.


Pre Bitcoin bol výkon v minulom mesiaci prudkým obratom po relatívne stabilnom októbri. Ďalší vývoj kurzu Bitcoinu je pritom pre analytikov veľkou neznámou.

Michael Moro, šéf spoločnosti Genesis global Trading, ktorá obchoduje s digitálnymi menami povedal:

„Nie je isté, či je toto už dno, alebo len krátke obdobie konsolidácie pred ďalším pohybom dolu. Kupujúci si však stále držia určitú hotovosť bokom pre prípad, že by išiel (kurz BTC) dole.“ 

 

Bitcoin vznikol v roku 2009 ako alternatíva oficiálnych fiat mien a počas rokov sa presadil ako popredná kybernetická mena sveta. Vytvára ju sieť počítačov so špecializovaným softvérom naprogramovaným tak, aby uvoľňoval nové virtuálne mince stabilným a postupne sa spomaľujúcim tempom. Je navrhnutý tak, aby ho nikto nemohol ovplyvňovať, ani vlády a ani centrálne banky. Posledný Bitcoin sa má dostať do obehu okolo roku 2140.

Vývoj ceny Bitcoinu (1-hodinový graf – H1):

Bitcoin #BTC vývoj ceny

 

Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE Získajte 10 USD za nákup kryptomien, nakúpte aspoň za 100 USD na Coinbase cez náš referal link