Bitcoin včera klesol o 10%

0
328
Počas včerajšieho dňa spadol Bitcoin (BTC) celkovo o 10% zo 4000 USD na 3600 USD a altcoiny ako vždy reagovali ešte väčším prepadom (nakoľko väčšina altcoinov je obchodovaná primárne proti Bitcoinu). Celý pád sa odohral v dvoch vlnách, po ktorých nasledoval drobný rast. Podľa nášho názoru išlo o obyčajnú manipulácii s cieľom likvidácie špekulantov na rast (LONG). Veľké množstvo náhlych predajov donútilo burzu zlikvidovať pozície špekulantov s vysokou pákou a likvidácia ich pozícií hnala cenu ďalej nadol. Tento jav sa u Bitcoinu objavuje pomerne často a veľká časť komunity z toho viní kryptomenovú burzu Bitmex, ktorá umožňuje veľmi pohodlnú špekuláciu na pokles či rast s pákou až 1:100. Vďaka tomu možno teoreticky manipulovať s cenou Bitcoinu aj s nie príliš vysokou čiastkou a zároveň ľahko špekulovať na jeho pokles. Podľa nášho názoru je súčasná situácia spôsobená tým, že trh je zatiaľ pomerne mladý a relatívne malý, avšak v súčasnej situácii vidíme aj pozitíva. Kryptomenový trh má rozhodne kam rásť a vysoká volatilita poskytuje rad príležitostí schopných generovať veľmi zaujímavé zisky.

Počas včerajšieho dňa spadol Bitcoin (BTC) celkovo o 10% zo 4000 USD na 3600 USD a altcoiny ako vždy reagovali ešte väčším prepadom (nakoľko väčšina altcoinov je obchodovaná primárne proti Bitcoinu).

Celý pád sa odohral v dvoch vlnách, po ktorých nasledoval drobný rast. Podľa nášho názoru išlo o obyčajnú manipulácii s cieľom likvidácie špekulantov na rast (LONG).

Veľké množstvo náhlych predajov donútilo burzu zlikvidovať pozície špekulantov s vysokou pákou a likvidácia ich pozícií hnala cenu ďalej nadol. Tento jav sa u Bitcoinu objavuje pomerne často a veľká časť komunity z toho viní kryptomenovú burzu Bitmex, ktorá umožňuje veľmi pohodlnú špekuláciu na pokles či rast s pákou až 1:100. Vďaka tomu možno teoreticky manipulovať s cenou Bitcoinu aj s nie príliš vysokou čiastkou a zároveň ľahko špekulovať na jeho pokles.


Podľa nášho názoru je súčasná situácia spôsobená tým, že trh je zatiaľ pomerne mladý a relatívne malý, avšak v súčasnej situácii vidíme aj pozitíva. Kryptomenový trh má rozhodne kam rásť a vysoká volatilita poskytuje rad príležitostí schopných generovať veľmi zaujímavé zisky.

 

Ak obchodujete s kryptomenami a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE