Budúcnosť Bitcoinu (fiktívny príbeh)

3
1318
buducnost bitcoinu, rok 2027, hodnota bitcoinu, milion eur, vyvoj kryptomien, bitcoin cena, o bitcoine, blockchain

Píše sa rok 2027. Hodnota Bitcoinu prekročila milión eur. Identita Satoshiho Nakamota je stále záhadou, avšak jeho peňaženka, ktorá ostávala dlhé roky nečinná sa prebúdza k životu. Jej obsah tvorený miliónom Bitcoinov má dnes hodnotu 1 bilión eur (jednotka a 12 núl). 

Je to už pár dní čo sa po malých čiastkach tento obrovský majetok presúva na tisíce neznámych adries. Vo svete začínajú panovať obavy z krypto útoku. Niektorí to vysvetľujú chybou v algoritme, ktorý bol prehliadnutý. Cena Bitcoinu náhle stráca hodnotu. Ľudia začínajú masívne predávať. Zvláštne ale je, že tieto nechcené Bitcoiny  skupuje neznáma organizácia, ktorá ich paradoxne posiela práve do legendárnej Satoshiho peňaženky.

Svetové média prinášajú aktuálne informácie, čím ale ešte viac rozširujú zmätok a neistotu. „Čo sa to deje s našou slobodnou kryptomenou ?“ pýta sa nespočetné množstvo ľudí.


Medializácia v oblasti kryptomien nebola nikdy väčšia. No nemožno sa čudovať, veď predsa zlé správy sa šíria rýchlejšie ako čokoľvek iné. Takto to pokračuje pár dní. Zrazu sa postupne objavujú informácie z najchudobnejších častí sveta, kde ľudia tvrdia, že sa im v peňaženkách záhadne objavili Bitcoiny. Netrvá dlho a potvrdí sa to, čo si všetci myslia – všetky tieto záhadné platby sú od Satoshiho. Mnoho ľudí je stále zmätených a nevedia čo si o tom myslieť. Iní v tom majú jasno: „Konečne niekto rieši svetovú chudobu inak ako planými sľubmi !“

Nakoniec zvolá tlačovku spomínaná tajomná organizácia, ktorá konečne všetko uvedie na pravú mieru. Priznajú, že sú to práve oni, kto stojí za vznikom tejto prevratnej technológie zvanej blockchain spolu s Bitcoinom. Ich dôvod možno niektorých prekvapí ale iným vleje nádej v dobro ľudstva. „Už sme sa nemohli pozerať na tú nespravodlivosť vo svete, kde sú tí najchudobnejší vykorisťovaní stále viac a viac“ začína svoje vyhlásenie hovorca organizácie

„trvalo nám to skoro 20 rokov ale konečne sa to podarilo. Aspoň čiastočne znížime rozdiel medzi bohatými a chudobnými na našej planéte. No najdôležitejšie je, že títo ľudia dostanú nielen peniaze ale hlavne slobodu, ktorú si zaslúžia. Možno je to utópia ale naša organizácia verí, že je to krok správnym smerom vo vývoji našej civilizácie. Týmto Vám ďakujem za pozornosť a všetkým obdarovaným ľudom želám šťastný a úspešný začiatok v tomto novom slobodnom svete.“

Aj napriek tomu, že identita členov tejto organizácie ostáva naďalej utajená, nič to nemení na tom, že záznam z ich vyhlásenia sa stal najsledovanejším videom na internete v celej histórii ľudstva.

Situácia vo svete sa začala upokojovať a to malo za následok aj opätovné zvýšenie ceny Bitcoinu. A nielen to. Milióny ľudí z celého sveta, ktorí svoje Bitcoiny nepredali v čase poklesu, dobrovoľne poslali väčšiu či menšiu čiastku do Satoshiho peňaženky, lebo vedia, že to má zmysel. Dokonca prispievajú aj ľudia, ktorí už dávno stratili dôveru v kadejaké pochybné charitatívne organizácie. V priebehu pár mesiacov sa chudobné časti sveta menia na nepoznanie. Vyrastajú tam školy, nemocnice, rodinné farmy, miestne podniky a všetko čo človek potrebuje k spokojnému a stabilnému životu.

Áno, pár čestným a inteligentným ľudom sa za pár rokov podarilo to, čo sa celému ľudstvu nepodarilo za celé stáročia. Vydrží to takto ? Nezopakujú ľudia chyby z minulosti ? Dejiny nám nie sú veľmi naklonené, pretože človek je tvor omylný a nepoučiteľný ale to ukáže až čas…

Autor: Matej B.

 

Tento článok pre KryptoWeb napísal náš čitateľ Matej.  Ak aj vy máte záujem prispieť zaujímavým článkom, neváhajte a pošlite nám ho. Najlepšie články uverejníme.

Ak sa vám páčia naše stránky, a radi by ste nás podporili, zdielajte nás prosím na Facebooku a na Twitteri 

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, môžete prispieť na  naše fórum. Ak nechcete zmeškať žiadnu správu, kliknite na zvonček vpravo dole na stránke. 

 

 

3 Komentáre

  1. Strasna fantasmagoria. Chudoba sa neda odstranit tym, ze sa ludom rozdaju peniaze, ale tym, ze ludia naucia svoje peniaze pracovat pre nich. To ista ako s potravou, ked nenaucite leva lovit, ale ho budete krmit, tak ho prakticky neurobite slobodnym, ale zavislym na vas.

    • Mýliš si pojmy a dojmy. Je rozdiel rozdávať asociálom peniaze za nič a dať peniaze ľuďom, ktorí sú celý život vykorisťovaní, aby si im pomohol. (Ak lev nebude mať podmienky k lovu tak je mu to prd platné).
      Podľa Teba by sa asi nemali dávať peniaze ani dôchodcom, školopovinným deťom, ZŤP… Nebudeš Ty náhodou kapitalista ?

Comments are closed.