Čaká nás vianočná rally?

0
522
Ako sa blíži rok 2019, začínajú sa analytici predbiehať v predpovediach, kam sa kryptomenový trh vydá v najbližších týždňoch a mesiacoch. Hoci stále panuje medvedia nálada, veľa odborníkov už vyjadrilo názor, že kryptomenové peklo už čo nevidieť skončí. Trh žije očakávaním -

Ako sa blíži rok 2019, začínajú sa analytici predbiehať v predpovediach, kam sa kryptomenový trh vydá v najbližších týždňoch a mesiacoch. Hoci stále panuje medvedia nálada, veľa odborníkov už vyjadrilo názor, že kryptomenové peklo už čo nevidieť skončí.

 

Trh žije očakávaním – „vianočná“ rally

Hoci medvede vo štvrtok ráno opäť prevzali vládu nad trhom, množstvo správ od analytikov tvrdí, že sa začína rysovať býčí obrázok ako pre Bitcoin, tak pre altcoiny.


Vildan Hajric z agentúry Bloomberg tvrdí, že indikátor MACD na Bloomberg Galaxy Crypto Index (BCGI), ktorý spravuje sám Mike Novogratz, vstúpil do prvej pozitívnej divergencie za posledný mesiac. Jeden indikátor by síce nemal byť základom investičného rozhodnutia, ale v minulosti bol prechod MACD na BCGI z negatívnej do pozitívnej divergencie predzvesťou bitcoinových rally.

Táto analýza je v súlade s predchádzajúcou predpoveďou analytičky – podľa ktorej aj Directional Movement Index (DMI) ukazuje na rast Bitcoinu. Konkrétne DMI, ktorá je obľúbeným indikátorom sily trendu obchodovaných aktív, vstúpil rovnako ako MACD do býčej fázy.

Ďalšie kryptomenové šialenstvo?

Dlhoročný kryptomenový investor Mati Greenspan, senior analytik firmy eToro súhlasí s touto analýzou a dodáva, že „technické ukazovatele vyzerajú skvele“, čo môže byť predzvesťou ďalšieho kryptomenového šialenstva.

Greenspan ďalej poznamenal, že hoci sú technické ukazovatele len časťou obrazu, tak „fundamentálne ukazovatele vyzerajú taktiež skvele“. To je síce trochu vágny komentár, ale pravdepodobne tým myslel spustenie platformy Bakkt pod krídlami Intercontinental Exchange, ku ktorému dôjde už 12. decembra tohto roku.

Bakkt ako prvý v histórii ponúkne finančné futures znejúce na fyzické dodanie podkladového aktíva v dobe splatnosti kontraktu. Táto platforma má navyše podliehať regulácii, takže na nej budú môcť obchodovať aj inštitucionálni investori.

Greenspan by tiež mohol narážať na prirodzený rast celého krypto trhu. MetaMask napríklad nedávno prekonal hranicu 1,3 milióna užívateľov, čím potvrdzuje, že Ethereum zostáva zaujímavým projektom, napriek rozbúreným vodám digitálnych trhov.

Podľa prieskumu Alexa Krugera to zase vyzerá, že inštitucionálni investori sa na obchodovanie s digitálnymi menami vyslovene tešia a že jedinou brzdou ich vstupu je málo vyspelé a neregulované prostredie. Podľa výpočtov Krugera by na trh od veľkých mien Wall Street mohlo pritiecť asi 5,9 miliardy dolárov.

Keby sme mali zhrnúť očakávania trhu do jednej vety, najlepšie by to vystihol komentár Matiho Greenspana založený na dlhých rokoch jeho pôsobenia na kapitálových trhoch:

„Kryptomenový trh vykazuje všetky známky nadchádzajúcej vianočnej rally.“

 

Otočenie trhu

Greenspanove volanie po „vianočnej rally“ prichádza len niekoľko dní potom, čo známy obchodník s digitálnymi aktívami Rand poukázal na fakt, že z technického hľadiska sa cena BTC dostala zo zovretia gigantického trojuholníka, ktorý určoval jej hranice posledných niekoľko mesiacov.

To je podľa Randa veľmi dôležitý vývoj. Nakoniec aj on dochádza k záveru, že trh digitálnych mien môže konečne vykazovať známky obratu trendu. Bude to tak ale skutočne? Možno, prosté ohliadnutie za vývojom posledných rokov by tomu nasvedčovalo.

 

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi, keď nás budete zdielať na  Twitteri. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, tak máte na výber z viac možností v našej sekcii EXCHANGE