Cena Bitcoinu vzrástla po tom, čo Carrey povedal pred summitom G20

0
1041
Guvernér Bank of England a predseda Rady pre finančnú stabilitu Mark Carney  povedal členom skupiny G20, že kryptomeny
G20 Argentina

Guvernér Bank of England a predseda Rady pre finančnú stabilitu Mark Carney  povedal členom skupiny G20, že kryptomeny „nepredstavujú riziká“, informovala agentúra Reuters v nedeľu 18. marca. 

 

Tento list bol adresovaný ministrom financií krajín G20 a guvernérom centrálnych bánk, ktorí sa zídu na summite v Argentíne od utorka 20. marca. V tejto súvislosti Carney rozptýli názor, že Bitcoin a iné kryptomeny nemajú negatívny vplyv na finančnú bezpečnosť.


V liste sa píše:

„V reakcii na obavy členov, FSB preverila riziká finančnej stability spôsobené rýchlym rastom krypto aktív.“

 

„Počiatočné posúdenie FSB spočíva v tom, že krypto aktíva v súčasnosti nepredstavujú riziko pre celosvetovú finančnú stabilitu. Je to čiastočne preto, lebo sú malé vo vzťahu k svetovému finančnému systému.“ 

 

Tento summit G20 je už niekoľko mesiacov červeným dňom v odvetví krypto transakcií. Už v decembri 2017 signalizovali medzinárodní regulátori a politici, že využijú túto udalosť na to, aby sa otázka krypto regulácie dostala na medzinárodnú scénu.  

Už sa zdalo, že Carney pohybuje trhom, keď BTC / USD skákal okolo 1,000 dolárov, pretože list sa objavil v pondelok 19. marca.  Bitcoin sa v súčasnosti obchoduje v priemere 8,300 dolárov, čo je 7,25 percenta za 24 hodín. 

Carney sa predtým vyjadril, že je potrebné kryptomeny skôr regulovať ako zakázať, napriek tvrdeniu z februára, že Bitcoin „zlyhal“ ako mena. 

V porovnaní so starším dlhom však takéto nové aktíva nie sú dôvodom na obavy. 

„Dokonca aj na ich najnovšom vrchole, kombinovaná [globálna trhová hodnota] bola nižšia ako 1% celosvetového HDP. Na porovnanie, tesne pred globálnou finančnou krízou predstavovala nominálna hodnota swapov na úverové zlyhanie 100% svetového HDP. “ 

 

Ďalej dodáva, že FSB „určí metriky pre lepšie monitorovanie rizík finančnej stability“, ak by sa používanie týchto aktív naďalej zvyšovalo, „aktualizáciou G20 podľa potreby“. 

 

Zdroj: cointelegraph.com

Ak nechcete zmeškať žiadnu dôležitú informáciu, kliknite na červený zvonček dole na stránke a už vám nič neunikne. Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri