Český policajt odmietol úplatok 384 miliónov za zámenu disku s BTC

0
846
Mestský súd v Brne sa začal zaoberať prípadom, v ktorom policajt odmietol úplatok 384 miliónov českých korún. Hackeri policajta presviedčali, aby zamenil zašifrovaný harddisk zabavený políciou. Mal ho priniesť pôvodnému majiteľovi, ktorý na neho uložil cez 3200 Bitcoinov. Ich hodnota sa pohybovala okolo pol miliardy korún, keď ale bola cena na maxime, išlo až o trojnásobnú sumu. Policajt to však nahlásil kolegom. Všetko začalo na konci minulého roka, keď policajta kontaktoval známy. Vedel, že vyšetruje počítačového hackera zo severnej Moravy Petra Kristka. Podľa Mladej fronty Křístek vďaka počítačovým schopnostiam vylákal od ľudí veľké čiastky, keď prelomil e-mailové kontá a vydával sa za majiteľa adresy. Peniaze za cudzie faktúry si nechal podľa denníka poslať na svoj účet, tovar ľudia nikdy nedostali. Upozornila na to v minulosti aj Česká národná banka, pretože jeho firma nemala žiadne povolenie pre investičnú činnosť. Kriminalisti potom u Kristku zabavili niekoľko vecí a medzi nimi aj harddisk. Policajtov známy a ďalší človek mužovi zákona ponúkli, aby harddisk majiteľovi priniesol najprv za desiatky miliónov a potom až za 384 miliónov, čo bola vtedajšia polovica hodnoty Bitcoinu. Policajt to ale namiesto toho nahlásil kolegom, ktorí potom sledovali všetky kroky vrátane stretnutí policajtov so samotným Kristkom. Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi ak nás budete zdielať na Twitteri. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, tak máte na výber viac možností v sekcii EXCHANGE

Mestský súd v Brne sa začal zaoberať prípadom, v ktorom policajt odmietol úplatok 384 miliónov českých korún. Hackeri policajta presviedčali, aby zamenil zašifrovaný harddisk zabavený políciou.

 

Mal ho priniesť pôvodnému majiteľovi, ktorý na neho uložil cez 3200 Bitcoinov. Ich hodnota sa pohybovala okolo pol miliardy korún, keď ale bola cena na maxime, išlo až o trojnásobnú sumu. Policajt to však nahlásil kolegom.


Všetko začalo na konci minulého roka, keď policajta kontaktoval známy. Vedel, že vyšetruje počítačového hackera zo severnej Moravy Petra Kristka. Podľa Mladej fronty Křístek vďaka počítačovým schopnostiam vylákal od ľudí veľké čiastky, keď prelomil e-mailové kontá a vydával sa za majiteľa adresy. Peniaze za cudzie faktúry si nechal podľa denníka poslať na svoj účet, tovar ľudia nikdy nedostali.

Upozornila na to v minulosti aj Česká národná banka, pretože jeho firma nemala žiadne povolenie pre investičnú činnosť. Kriminalisti potom u Kristku zabavili niekoľko vecí a medzi nimi aj harddisk. Policajtov známy a ďalší človek mužovi zákona ponúkli, aby harddisk majiteľovi priniesol najprv za desiatky miliónov a potom až za 384 miliónov, čo bola vtedajšia polovica hodnoty Bitcoinu. Policajt to ale namiesto toho nahlásil kolegom, ktorí potom sledovali všetky kroky vrátane stretnutí policajtov so samotným Kristkom.

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi ak nás budete zdielať na Twitteri. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, tak máte na výber viac možností v sekcii EXCHANGE