Čína vyvíja štátnu kryptomenu na ochranu jüana

0
1123
Podľa vyhlásenia zverejneného 29. marca na internetovej stránke banky, Ľudová banka Číny (PBoC) bude naďalej uplatňovať prísne opatrenia pre virtuálne meny, ako súčasť svojej stratégie na ochranu a posilňovanie juanu (RMB).  Na národnej videokonferencii zameranej na úspechy a hlavné výzvy, ktorým čelí čínsky peňažný systém, námestník guvernéra PBoC Fan Yifei načrtol ciele ochrany juanu.  Zatiaľ čo Fan podporuje vývoj vládou regulovanej digitálnej meny, poznamenal, že jedným z cieľov je

Podľa vyhlásenia zverejneného 29.marca na internetovej stránke banky, Ľudová banka Číny (PBoC) bude naďalej uplatňovať prísne opatrenia pre virtuálne meny, ako súčasť svojej stratégie na ochranu a posilňovanie jüanu (RMB). 

Na národnej videokonferencii zameranej na úspechy a hlavné výzvy, ktorým čelí čínsky peňažný systém, námestník guvernéra PBoC Fan Yifei načrtol ciele ochrany jüanu. 

Zatiaľ čo Fan podporuje vývoj vládou regulovanej digitálnej meny, poznamenal, že jedným z cieľov je „… ďalšie zintenzívnenie reformy a inovácií, dôrazne podporovať výskum a vývoj digitálnej meny centrálnej banky“, opätovne zdôraznil význam ochrany jüanu pred neoficiálnymi virtuálnymi menami. 


„Jedným cieľom je prísne posilniť vnútorné riadenie a vonkajší dohľad, prikladať veľký význam a efektívne posilňovať kontrolu kvality RMB (jüan)… a vykonávať nápravu rôznych typov virtuálnych mien.“ 

 

Zatiaľ čo vo vyhlásení neboli ponúknuté žiadne špecifické pravidlá proti kryptografickým, digitálnym alebo virtuálnym menám, pozícia Fana a PBoC naznačuje súčasnú prísnu politiku čínskej vlády v oblasti decentralizovaných foriem platieb. 

Čína podnikla sériu krokov proti digitálnemu obchodovaniu s menami, pridaním zahraničných aj domácich digitálnych obchodných platforiem do svojho Great Firewallu, zákazom internetových stránok súvisiacich s ponukou mincí (ICO), ako aj zmrazenie mnohých účtov kryptobúrz. V dôsledku týchto tvrdých zásad obchodníci utiekli na iné trhy s mäkšou reguláciou voči kryptomenám, ako je napríklad Hongkong a Japonsko. 

 

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri. Ak si chcete jednoducho kúpiť – predať Bitcoin alebo inú kryptomenu, kliknite sem