Čo pomôže Bitcoinu naštartovať jeho rastúci trend?

0
959
Bitcoinu (BTC) sa v roku 2018 podarilo výrazne cenovo skĺznuť, a to z hodnoty približne 17 000 $ na 3 000 $. Býci na trhu stratili svoju dynamiku

Bitcoinu (BTC) sa v roku 2018 podarilo výrazne cenovo skĺznuť, a to z hodnoty približne 17 000 $ na 3 000 $. Býci na trhu stratili svoju dynamiku, čo sa prejavilo na objemoch obchodov, trhovej kapitalizácii aj na obchodovanej cene.

Bitcoin poklesom na svojej hodnote priniesol rôzne špekulácie o časovom období, ktoré by opäť oživilo najznámejšiu kryptomenu na svete a vytiahlo ju do intenzívneho vzostupného štádia.

Niekoľko kryptomenových analytikov ešte vlani prednieslo svoje predikcie ohľadom Bitcoinu. Bolo jasné, že BTC nebude stačiť len obyčajná „pump and dump rally“ na začatie bullrunu, teda kontinuálneho nárastu ceny. Medzi tým ďalší BTC nadšenci predpovedali nové cenové maximá na rok 2019 vzhľadom k nadchádzajúcej udalosti čakajúcej na rozhodnutie SEC (Security Exchange Commission). Rozhodnutie SEC a ostatných TOP investorov pravdepodobne ovplyvní aj faktory, ktoré by mohli naštartovať dlho očakávaný cenový rast BTC.


V roku 2019 sú inštitucionálni investori bez pochýb najvýraznejšími subjektmi v kryptosvete. Vďaka týmto obchodníkom sa nielen BTC, ale aj ostatným altcoinom podarilo výrazne si polepšiť. Bitcoin vyvoláva medzi inštitucionálnymi investormi najväčší záujem.

Obchodníci na inštitucionálnej platforme Bakkt, či OTC (Over the Counter) neregulovanom trhu, vytvárajú dlhodobé BTC investície. Ak sa podarí schváliť určité regulácie, tak prvý a druhý štvrťrok 2019 by pre kryptotrh mohli znamenať začiatok býčieho trhu. Dokonca aj výkonný riaditeľ Galaxy Investment Partners Mike Novogratz pripustil, že vďaka príchodu inštitucionálnych investorov sa virtuálne aktíva môžu opäť dostať do obdobia so stúpajúcim trendom.

Ak obchodujete kryptomeny a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE