CoinCheck oznámil kompenzáciu pre vlastníkov NEM

0
964
coincheck, hack, ukradnute nem

Tokijská burza kryptomien CoinCheck dnes oznámila plán na kompenzáciu pre približne 260.000 držiteľov XEM v hodnote 523 miliónov USD ktoré im boli ukradnuté.

Spôsob hacknutia je v súčasnosti predmetom vyšetrovania, podľa oznámenia na internetovej stránke spoločnosti. Podobné udalosti v iných menách vrátane JPY neboli potvrdené.

26. januára pozastavila CoinCheck niektoré z jej funkcií po hacku, ku ktorému došlo v čase 02:57 . Spoločnosť zistila abnormalitu okolo 12:07 a vydala oznámenie o dočasnom pozastavení platieb NEM. 16:33 boli pozastavené všetky výbery vrátane JPY, po ktorých nasledovalo dočasné pozastavenie iných obchodov ako BTC, vrátane použitia kreditných kariet a obchodu s komoditami. Nakoniec vedenie burzy potvrdilo krádež .


Spoločnosť Coincheck vráti držiteľom NEM prostriedky v japonských jenoch do peňaženiek CoinCheck.

Výpočet  strát

Coincheck vypočíta kompenzačnú cenu pomocou priemeru hodnoty XEM podľa  Zaifu. Výška kompenzácie bude 88,549 jenov, čo je počet držaných jednotiek.

Spoločnosť Coincheck sa ospravedlnila za akékoľvek nepríjemnosti spôsobené obchodným partnerom, zákazníkom a spriazneným osobám. Burza vyhlásila, že je odhodlaná obnoviť služby, vyšetriť príčiny nelegálneho prevodu a posilniť svoj bezpečnostný systém.

Spoločnosť CoinCheck tiež uviedla, že bude pokračovať vo svojom úsilí o registráciu svojej burzy virtuálnych mien v agentúre pre finančné služby.

Ak sa vám páčia naše stránky, dajte nám like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri 

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, navštívte naše fórum