Ďalšia banka zakázala nákup kryptomien

0
596
Indická HDFC - najväčšia súkromná banka v krajine, informovala svojich klientov, že jej debetné a kreditné karty nemôžu byť použité na nákup kryptomien, informoval miestny spravodajský zdroj First Post 14.marca.     V liste adresovanom klientom v utorok 13. marca HDFC vysvetlila, že opatrenie bolo prijaté s cieľom chrániť zákazníkov. List údajne uvádza: 
HDCF Bank India

Indická HDFC – najväčšia súkromná banka v krajine, informovala svojich klientov, že jej debetné a kreditné karty nemôžu byť použité na nákup kryptomien, informoval miestny spravodajský zdroj First Post 14.marca. 

 

V liste adresovanom klientom v utorok 13. marca HDFC vysvetlila, že opatrenie bolo prijaté s cieľom chrániť zákazníkov. List údajne uvádza: 


„Aby sme zabezpečili bezpečnosť našich zákazníkov, rozhodli sme sa nepovoliť používanie kreditných, debetných a predplatených kariet HDFC Bank na nákup alebo obchodovanie s kryptomenami a virtuálnymi menami u obchodníkov, u ktorých existuje podozrenie, že obchodujú s kryptomenami alebo online devízovým obchodom.“ 

 

V liste sa tiež uvádza, že Indická centrálna banka opakovane upozornila občanov na „potenciálne ekonomické, prevádzkové, právne a bezpečnostné riziká spojené s obchodovaním s takýmito menami“. 

Zákaz špeciálnych kreditných kariet pre krypto nákupy iniciovali americkí giganti JP Morgan Chase, Bank of America a Citigroup dňa 3. februára 2018. Po tomto kroku nasledovala najväčšia banka vo Veľkej Británii, Lloyds Banking Group  5. februára , Virgin Money v Austrálii, Južnej Afrike a Spojenom kráľovstve 6. februára. Pred pár týždňami, jedna z najväčších kanadských bánk, TD Bank sa tiež pripojila k zoznamu. 

V pondelok 12.marca bývalý indický vládny úradník Shaktikanta Das tvrdil, že kryptomeny „by nemali byt vôbec dovolené“, pretože neexistuje žiadny spôsob, ako ich účinne regulovať.

 

Zdroj: cointelegraph.com

Ak nechcete zmeškať žiadnu dôležitú informáciu, kliknite na červený zvonček dole na stránke a už vám nič neunikne. Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri