DASH ako najvyužívanejšie platidlo vo Venezuele?

0
419
O Bitcoine (BTC) sa hovorí ako o alternatívnom platidle s globálnymi rozmermi. Teraz sa však zdá, že nielen v kryptosvete, ale aj v tom skutočnom, rastú silné konkurencie. Kryptomena zaznamenala silný rast, keď sa podľa servera worldcoinindex.com obchodovala oproti predchádzajúcemu dňu (27.8.2018) o 25 percent vyššie. Dôvodom je pravdepodobne oznámenie o uzavretí strategického partnerstva so spoločnosťou Kripto Mobile, ktorá má rozšíriť pôsobenie v Latinskej Amerike. Kripto Mobile ponúka smartphony za cenu pod 100 dolárov, ktoré sa zameriavajú na širokú masu obyvateľov Južnej Ameriky. Tie budú dodávané s predinštalovanou digitálnou a priloženou papierovou peňaženkou, ktorá bude nabitá menším množstvom kryptomeny, ktorá bude tak pripravená na okamžité použitie. Tvorcovia konceptu myslia aj na potenciálne problémy, ktorým môžu užívatelia telefónov pri platbe čeliť kvôli neznalosti týchto technológií a preto súčasťou projektu je tiež silný helpdesk situovaný priamo v hlavnom meste Venezuely, Caracasu. V súčasnosti je tiež iba v samotnej Venezuele registrovaných viac ako 1000 obchodníkov, ktorí prijímajú dash ako platinu a ich počet neustále rastie. Medzi nimi sú známe značky ako Calvin Klein alebo Metro. Venezuela tiež predstavuje pre dash druhý najväčší trh. Alejandro Echeverría, ktorý je zodpovedný za implementáciu a platobný styk s obchodníkmi vo Venezuele k tomu uvádza:
#dash

O Bitcoine (BTC) sa hovorí ako o alternatívnom platidle s globálnymi rozmermi. Teraz sa však zdá, že nielen v kryptosvete, ale aj v tom skutočnom, rastú silné konkurencie. Kryptomena zaznamenala silný rast, keď sa podľa servera worldcoinindex.com obchodovala oproti predchádzajúcemu dňu (27.8.2018) o 25 percent vyššie.

 

Dôvodom je pravdepodobne oznámenie o uzavretí strategického partnerstva so spoločnosťou Kripto Mobile, ktorá má rozšíriť pôsobenie v Latinskej Amerike. Kripto Mobile ponúka smartphony za cenu pod 100 dolárov, ktoré sa zameriavajú na širokú masu obyvateľov Južnej Ameriky. Tie budú dodávané s predinštalovanou digitálnou a priloženou papierovou peňaženkou, ktorá bude nabitá menším množstvom kryptomeny, ktorá bude tak pripravená na okamžité použitie.


Tvorcovia konceptu myslia aj na potenciálne problémy, ktorým môžu užívatelia telefónov pri platbe čeliť kvôli neznalosti týchto technológií a preto súčasťou projektu je tiež silný helpdesk situovaný priamo v hlavnom meste Venezuely, Caracasu.

V súčasnosti je tiež iba v samotnej Venezuele registrovaných viac ako 1000 obchodníkov, ktorí prijímajú dash ako platinu a ich počet neustále rastie. Medzi nimi sú známe značky ako Calvin Klein alebo Metro. Venezuela tiež predstavuje pre dash druhý najväčší trh.

Alejandro Echeverría, ktorý je zodpovedný za implementáciu a platobný styk s obchodníkmi vo Venezuele k tomu uvádza:

„Sledujeme našu stratégiu, ktorá má tri body: Po prvé, chceme, aby dash začali prijímať obchodníci a teraz sa chceme sústrediť hlavne na tých, ktorí poskytujú to základné: potraviny. Po druhé našim zámerom je dostat dash do rúk bežných ľudí.

Pracujeme preto aj na projekte zahŕňajúcom prevod, k čomu už zverejňujeme informácie. Po tretie čo robíme počas predchádzajúcich dvoch fáz a čo prináša výhody pri využití, sú zľavy, reklamy, loyalty programs. Pracujeme aj na kampani pre sociálne médiá, kde využijeme dôležité „ovplyvnenie“. Chceme vytvoriť silnú povesť a záujem o značku. Skutočné využitie potrebuje reálnu stratégiu, nie len „airdropy“.

 

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi ak nás budete zdielať na Twitteri. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, tak máte na výber viac možností v sekcii EXCHANGE