Dlhodobí držitelia BTC sa prebúdzajú zo spánku … čaká nás nekľudné obdobie?

0
435
Veľryby, ktoré držia milióny, alebo dokonca miliardy dolárov v kryptomenách, môžu zmeniť celý ekosystém ako mávnutím čarovného prútika. Ich tajnými zbraňami sú veľké objednávky na burzách a presúvanie mincí z adresy na adresu aby zapálili záujem ostatných účastníkov trhu. Nedávna správa agentúry Bloomberg odhalila, že veľryby sa začínajú prebúdzať a to znamená, že v ďalších mesiacoch bude nasledovať chaos. Olga Kharif z Flipside Crypto v októbri zverejnila, že mnoho dlhodobých držiteľov (Hodlerov) BTC, ktorí sa svojich mincí nedotkli 6 - 30 mesiacov, začalo naraz konať. Od októbra tento trend na trhu pokračuje - peňaženky, ktoré v poslednom mesiaci boli aktívne, držia v súčte asi šesťdesiat percent existujúcich Bitcoinov. David Balter, riaditeľ tej istej spoločnosti si myslí, že došlo ku konečnému prebudeniu veľrybej populácie. Množstvo neaktívnych adries sa v období od septembra do decembra znížilo z 3,8 na 2,8 milióna. Eric Stone, takisto zo spoločnosti Flipside tvrdí, že
#Bitcoin

Veľryby, ktoré držia milióny, alebo dokonca miliardy dolárov v kryptomenách, môžu zmeniť celý ekosystém ako mávnutím čarovného prútika. Ich tajnými zbraňami sú veľké objednávky na burzách a presúvanie mincí z adresy na adresu aby zapálili záujem ostatných účastníkov trhu.

Nedávna správa agentúry Bloomberg odhalila, že veľryby sa začínajú prebúdzať a to znamená, že v ďalších mesiacoch bude nasledovať chaos.

Olga Kharif z Flipside Crypto v októbri zverejnila, že mnoho dlhodobých držiteľov (Hodlerov) BTC, ktorí sa svojich mincí nedotkli 6 – 30 mesiacov, začalo naraz konať. Od októbra tento trend na trhu pokračuje – peňaženky, ktoré v poslednom mesiaci boli aktívne, držia v súčte asi šesťdesiat percent existujúcich Bitcoinov. David Balter, riaditeľ tej istej spoločnosti si myslí, že došlo ku konečnému prebudeniu veľrybej populácie.


Množstvo neaktívnych adries sa v období od septembra do decembra znížilo z 3,8 na 2,8 milióna. Eric Stone, takisto zo spoločnosti Flipside tvrdí, že „ide o veľký posun“. Keďže ide o dátového analytika, nemožno brať na ľahkú váhu jeho predpoveď prudkých zmien ceny.

Podľa Stonea sa aktívna ponuka BTC od leta zvýšila o 40% a tento trend bol pozorovaný ako v roku 2015, tak aj v roku 2017. V oboch prípadoch následne došlo k veľkému rastu cien. V roku 2017 dokonca k vyslovene monumentálnemu, ktorý poslal cenu BTC ku hranici dvadsiatich tisíc dolárov.

Čo môže táto informácia naznačovať?

V poslednej analýze Delphi Digital sa tvrdí, že sa zvýšil ukazovateľ zvaný UTXO (Unspent Transaction Outputs), čo znamená, že investori akumulujú BTC na účtoch, kde ich môžu ihneď použiť. A to pravdepodobne stojí za rastom počtu aktívnych adries.

Táto nezávislá analytická skupina sa domnieva, že „starší vlastníci už vyčerpali svoje predajné úsilie“. Team spoločnosti Delphi sa domnieva, že sme uprostred fázy akumulácie, rovnako ako počas medvedieho trhu v roku 2014. Inými slovami – dno môže byť na dohľad!

Delphi nedala do pľacu konkrétnu predpoveď ceny, ale z analýz rešpektovaných analytikov vyplýva, že dno môže byť ešte oveľa nižšie, ale dôjde na neho skôr, ako neskôr.

Vinny Lingham, riaditeľ Civic si myslí, že než dôjde k ďalšej rally, spadne cena BTC pod 3000 dolárov. Ďalší analytik, Murad Mahmudov si dokonca myslí, že dno bude medzi 1.800 – 2.400 USD.

Zostáva len dodať, že ak sa cena dostane pod 3000 USD, potom sa ťažba v Číne stane neprofitabilná a môže nastať tzv. Armagedon.

 

Ak obchodujete kryptomeny a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE