Dnes sa má v USA rozhodnúť o osude kryptomien

1
837
usa, kryptomeny, krypto, osud, usa dnes, rozhodnu o kryptomenach, kryptomagazin, americka komisia, blockchain, ceny kryptomien

Zverejnené dokumenty americkej komisie pre cenné papiere (ďalej len SEC) odhaľujú o čom sa dnes bude rokovať. 

 Niekde sa objavujú tieto dokumenty ako uniknuté ( leaked), ale to nie je pravda. Podľa US zákona musia byť všetky dokumenty ohľadom akýchkoľvek rokovaní vlády zverejnené 24 hodín pred rokovaním. 

  “ Vstupujeme do novej digitálnej éry na svetových finančných trhoch. Ako sme videli s rozvojom internetu, nemôžeme nové technológie ignorovať. Virtuálne meny označujú zmenu paradigmy v tom, ako zmýšľame o platbách a tradičných finančných procesoch. Ignorovanie tohto vývoja nič nevyrieši, ani nie je zodpovednou regulačnou odpoveďou. Vývoj týchto aktív, ich volatilita a záujem, ktorý priťahujú hlavne mileniálov, si vyžadujú vážne preskúmanie. S náležitou rovnováhou zdravých politík, regulačného dohľadu a inovácií v súkromnom sektore, nové technológie umožnia americkým trhom sa zodpovedne rozvíjať a ďalej rozvíjať naše hospodárstvo a zvyšovať prosperitu. Toto rokovanie je dôležitou súčasťou nájdenia tejto rovnováhy.“ 


povedal ohľadom stretnutia SEC a CFTC  J. Christopher Giancarlo, predseda komisie komoditných obchodov s futures (CFTC) a člen komisie ktorá bude rokovať o reguláciách. 

V  dokumentoch je načrtnuté, aký osud postihne kryptomeny na americkej pôde. 

Niektorí považujú informácie z dokumentov za dobré, niektorí za zlé. My necháme na vás, aby ste si urobili svoj vlastný názor. Budeme vďační za vaše komentáre s vašimi názormi pod článkom. 

  1. SEC chce zvýšiť svoj dosah na obchodné platformy pomocou striktnejších regulácii.

 

  1. Všetky produkty spojené s investovaním do finančných aktív vrátane kryptomienmusia byť klasifikované, ako cenné papiere podľa amerických zákonov. Aj tie finančné produkty, ktoré obsahujú neregulované aktíva (kryptomeny) musia byť klasifikované, ako cenné papiere.

 

  1. ICO – SEC chce ochrániť investorov pred podvodnými ICO projektmi. Vzhľadom na obrovský nárast investorov v ICO projektoch, rastie aj riziko straty finančných prostriedkov. SEC argumentuje tým, že pokiaľ sú ICO projekty vytvárané na vyzbieranie investícii pre budúci biznis ako pri akciách, tak musia byt tiež klasifikované ako cenné papiere, aby boli investori chránený.

 

Možné následky 

  1. Pokiaľ začnú regulovať obchodné platformy rovnakým spôsobom ako burzy s cennými papiermi, mohlo by to priniesť riešenie pre vysokú volatilitu. V USA majú regulácie ohľadom denného vkladu a objemu obchodovania. Dobrá správa je, že ak to bude takto, tak sa nebude opakovaťveľrybia( veľryba – osoba alebo skupina, ktorá vlastní značné množstvo tej ktorej mince a využíva to na manipuláciu ceny pomocou vysokého objemu predaja a nákupu spúšťa paniku na trhu.) smršť, ako môžeme vidieť v posledných dňoch, keď bohatí ešte viac bohatnú a chudobní chudobnejú,  čoho dôkazom je aj zoznam adries pod týmto linkom, kde si môžete pozrieť koľko Bitcoinov majú najbohatšie adresy.  

bitinfocharts.com/top-100-richest-bitcoin-addresses.html 

 

  1. Podľa bodu číslo dva to vyzerá, že SEC chce klasifikovať aj utility tokenyako cenné papiere, čo môže znamenať, že takéto spoločnosti budú musieť mať rovnakú biznis štruktúru, ako ostatné legálne existujúce firmy. 

 

  1. Podľa bodu číslo tri to bude vyzerať asi tak, že zmizne veľa reklám na ICO ponuky zo sociálnych médií. Lebo iba tie ICO, ktoré dostanú akreditáciu od SEC budú môcť byť predávané na území USA.

 

Náš názor 

Regulácie SEC-u môžu spôsobiť, že zakážu Američanom prístup na zahraničné platformy, ktoré nebudú mať požehnanie SEC-u. To môže znamenať odstrihnutie Američanov od globálneho trhu. Treba dodať, že svet neznamená iba USA. Ďalšou skutočnosťou môže byť to, že veľa kryptomien sa bude chcieť vyhnúť štruktúrovaniu ako legálna firma a stanú sa nedostupné pre Američanov. Vzhľadom na to, že veľa mincí má stále anonymných vývojárov, je to dosť možné. Znamenalo by to aj to, že by musel Satoshi vyjsť z anonymity, lebo inak by sa Bitcoin nemohol používať v USA. 

Čo sa týka ICO je to podľa mňa dobrý krok, aby sa overovali projekty podrobnejšie.  

Možno sa to zdá iba nám, ale smrdí tu silný vplyv bánk kvôli odlivu hotovosti z „tradičných“ finančných produktov do krypto a ICO sféry. Jedna vec je chrániť investorov, ale toto vyzerá v niektorých bodoch, ako cenzúra. 

Dobrou správou je, že tieto dokumenty nobsahujú slová, ako „zákaz kryptomien“. 

Z krátkodobého hľadiska by tieto regulácie nemali mať vplyv na trh s kryptomenami, pretože už aj tak asi hlbšie klesnúť nemôžu, lebo potom v krypto ostanú len ťažiari, burzy a banky a tie nebudú mať koho zdierať. 

Jedným z  prínosov technológie blockchainu je transparentnosť, ktorá keby existovala v roku 2008, tak  by mohla zabrániť finančnej kríze. Je to čisto iba špekulácia, ale ak by sa účtovníctvo už vtedy viedlo ako na blockchaine, tak by mal SEC prístup ku všetkým údajom a mohol by identifikovať choré investície (Rizikové  C-čkové a D-čkové hypotekárne cenné papiere medzi A-čkovými) včas a nemusela prísť kríza. Tiež by firmy nemohli cielene odstraňovať zlé investície zo svojho účtovníctva a bolo by jasné, ako na tom sú. 

Nakoniec prikladáme link na celý tento dokument pre tých, ktorí vedia anglicky a chcú si ho prečítať a samozrejme aj pre KRYPTOMAGAZIN, aby sa nemuseli trápiť hľadaním ho po internete  a mohli rovno kopírovať, tak ako po nás kopírujú denne takmer všetky články. 

https://www.banking.senate.gov/public/index.cfm/2018/2/virtual-currencies-the-oversight-role-of-the-u-s-securities-and-exchange-commission-and-the-u-s-commodity-futures-trading-commission 

 

Ak sa vám páčia naše stránky, dajte nám like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri 

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, navštívte naše fórum

1 komentár

Comments are closed.