Dobrá správa z Južnej Kórei

0
727
uzna korea, kryptomeny, sest korejskych bank, banky, obchodovanie, zmenarne

Šesť hlavných juhokórejských bánk vrátane banky Shinhan Bank, druhej najväčšej banky v krajine, oficiálne začne poskytovať miestne kryptomenové burzy s virtuálnymi bankovými účtami.

    Virtuálne účty sa reštartovali, obchodníci sa cítia uvoľnene. Na juhokórejských obchodných platformách s kryptomenami je každý obchodník alebo investor vybavený virtuálnym bankovým účtom, ktorý možno použiť na uloženie alebo odobratie veľkého množstva fiat peňazí alebo kórejských výhier. Virtuálne bankové účty umožňujú obchodníkom efektívne vykonávať obchody s kryptomenami, bez toho, aby museli vyberať alebo vkladať pomocou skutočných bankových účtov, ktoré môžu byť nákladné a časovo náročné.
 
 
   Začiatkom tohto mesiaca požiadali miestne finančné úrady o prepracovanie kryptoburzových systémov, aby prehodnotili svoje súčasné systémy Know Your Customer (KYC) a ochranu proti praniu špinavých peňazí (AML). Dve z mnohých požiadaviek, ktoré vláda požadovala od miestnych búrz, aby boli v súlade s požiadavkami, boli zákaz cudzincom obchodovať s kryptocentrami a odstránenie anonymných obchodných účtov.
 
  
   V rámci zmeny systému AML boli banky požiadané o vypnutie účtov virtuálneho bankovníctva, ktoré sa poskytujú na obchodovanie s kryptomenami. Kookmin Bank, najväčšia banka v Južnej Kórei, odmietla poskytovať služby obchodným platformám s kryptomenami, čo viedlo miestnych investorov k obavám z potenciálneho zákazu obchodovania s kryptomenami, ktorý bol neskôr vyvrátený juhokórejskou vládou.
 
  
   Nedavno Bithumb a Korbit, dve z najväčších kryptozmenární na trhu, oznámili významné zmeny v ich systémoch AML. Do konca januára tím Korbit uviedol, že cudzinci už nebudú môcť vložiť peniaze alebo obchodovať na akéjkoľvek juhokórejskéj burze.
Pre nas clenov z kryptowebu to znie ako rajska hudba a uz od zaciatku februara kedy nove AML zacnu platit by sa vsetko mohlo na dobre obratit.