Druhá najväčšia burza cenných papierov v Nemecku spustí kryptomenovú burzu

0
499
Burza v Stuttgarte, založená v roku 1860, je druhou najväčšou burzou v Nemecku a deviatou najväčšou v Európe. SolarisBank je nemecká, finančno-technologická firma, založená v roku 2015, ktorá má bankovú licenciu a ponúka služby
SolarisBank

Burza v Stuttgarte, založená v roku 1860, je druhou najväčšou burzou v Nemecku a deviatou najväčšou v Európe. SolarisBank je nemecká, finančno-technologická firma, založená v roku 2015, ktorá má bankovú licenciu a ponúka služby „bankovníctva ako platforma“.

Táto správa zodpovedá plánom, ktoré oznámila burza v máji ohľadom žiadosti o obchodovanie s kryptomenami s nulovým poplatkom.

Kryptomenová burza, ktorá „má byť spustená v prvej polovici roka 2019“, bude mať bankovú platformu firmy SolarisBank.


Generálny riaditeľ spoločnosti SolarisBank Roland Folz vyhlásil, že „spoľahlivá a efektívna obchodná platforma je základným prínosom pre ich víziu hybridného finančného sveta, ktorá bude mať ako fiat menu, tak aj kryptomeny“.

Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) budú k dispozícii pre obchodovanie na burze ako zo strany maloobchodných, tak inštitucionálnych investorov. Rovnako je vyvíjaná platforma ICO, ktorá bola oznámená v auguste. Tokeny, zavedené na tejto platforme, budú obchodovateľné aj na sekundárnych trhoch.

Tento projekt je súčasťou iniciatívy „Blockchain Factory“ spoločnosti SolarisBank, ktorá svojim zákazníkom ponúka špecializované účty, určené pre blockchainové spoločnosti.

 

Ak obchodujete kryptomeny a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE