DX.Echange chce obchodovať akcie cez kryptomeny. Prečo?

0
505
Estónsky startup DX.Exchange si robí reklamu vo svete obchodným softvérom od Nasdaq a tokenizovanými akciami. Čo z toho dáva zmysel?   DX.Exchange je kryptomenová burza, ktorá sa chystá na spustenie 7. januára. Burzový softvér je založený na riešeniach od Nasdaq, čo môže byť dobrá vec, ak bude všetko korektne implementované.   Trochu zvláštna je ale možnosť obchodovať akcie prostredníctvom kryptomien, respektíve ERC-20 tokenov.   Otázka je, prečo by niekto, kto chce nakupovať akcie, ich nekupoval priamo, ale použil na  to ich zástupcu v podobe digitálneho tokenu? Na prvý pohľad to moc zmysel nedáva, pretože kryptomena v tomto prípade neodstraňuje potrebu dôverovať niekomu konkrétnemu.   Broker bude musieť cez tretiu stranu (MPS Marketplace Securities) zabezpečiť, že každý token bude skutočne krytý zodpovedajúcou akciou. Bežný klient nebude mať šancu si to overiť.   Na obchodovanie s akciami tu už viac ako 100 rokov máme burzy, ktoré fungujú pomerne spoľahlivým spôsobom a sú regulované.   Zmysel to bude dávať, keď akcie niektorých firiem budú vydané a zapísané len v blockchaine a bude sa nimi obchodovať priamo. Potom budete mať istotu, že držíte skutočné akcie, a potreba centrálnej autority zmizne.   Tokenizovať aktíva, ktoré existujú v inej podobe, vracia do hry centrálne autority, čo moc zmysel nedáva. Ak obchodujete s kryptomenami a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE  

Estónsky startup DX.Exchange si robí reklamu vo svete obchodným softvérom od Nasdaq a tokenizovanými akciami. Čo z toho dáva zmysel?

DX.Exchange je kryptomenová burza, ktorá sa chystá na spustenie 7. januára. Burzový softvér je založený na riešeniach od Nasdaq, čo môže byť dobrá vec, ak bude všetko korektne implementované.

Trochu zvláštna je ale možnosť obchodovať akcie prostredníctvom kryptomien, respektíve ERC-20 tokenov.


Otázka je, prečo by niekto, kto chce nakupovať akcie, ich nekupoval priamo, ale použil na  to ich zástupcu v podobe digitálneho tokenu? Na prvý pohľad to moc zmysel nedáva, pretože kryptomena v tomto prípade neodstraňuje potrebu dôverovať niekomu konkrétnemu.

Broker bude musieť cez tretiu stranu (MPS Marketplace Securities) zabezpečiť, že každý token bude skutočne krytý zodpovedajúcou akciou. Bežný klient nebude mať šancu si to overiť.

Na obchodovanie s akciami tu už viac ako 100 rokov máme burzy, ktoré fungujú pomerne spoľahlivým spôsobom a sú regulované.

Zmysel to bude dávať, keď akcie niektorých firiem budú vydané a zapísané len v blockchaine a bude sa nimi obchodovať priamo. Potom budete mať istotu, že držíte skutočné akcie, a potreba centrálnej autority zmizne.

Tokenizovať aktíva, ktoré existujú v inej podobe, vracia do hry centrálne autority, čo moc zmysel nedáva.

Ak obchodujete s kryptomenami a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE