eCharge ICO

0
1660
echarge, ico, token, elektromobily
eCharge

eCharge je nadchádzajúci nemecký projekt, ktorý sa zameriava na využitie blockchainovej technológie v snahe vylepšiť spôsob, akým elektrické vozidlá zostanú nabité. Je to dobre načasovaný projekt, pretože sa zdá, že masové osvojenie elektrických vozidiel je hneď za rohom.

 

Medzinárodná agentúra pre energiu uviedla, že približne 2 milióny elektrických vozidiel sa nachádzalo na ceste v roku 2016. Tento počet by mohol dosiahnuť až 20 miliónov do roku 2020. Do roku 2025, možno až 70 miliónov. Do roku 2050 by sa mohol používať ohromujúci počet elektrických vozidiel, ktorý by mohol dosiahnuť  až 500 miliónov. 

Toto bude umožnené vďaka dôležitým vedúcim firmám v oblasti tohto priemyslu, akým je Tesla, aby zlepšili efektívnosť, cenovú dostupnosť a praktickosť vlastnenia elektrického vozidla. Ale s takým počtom vozidiel na ceste sa naskytá otázka, ako budú vodiči schopní udržať ich vozidlo nabité bez toho, aby spôsobili ohromný vplyv na životné prostredie. 


 

Vízia eCharge 

Vzhľadom na to, že obnoviteľné zdroje energie sa rýchlo blížia k tomu, že sú všeobecne lacnejšie a nákladovo efektívnejšie než fosílne palivá, je jasné, že elektrické vozidlá budú nakoniec dominovať významnej časti trhu spotrebiteľských automobilov. 

S ohľadom na to má generálny riaditeľ spoločnosti eCharge Markus Dold predbežnú pozíciu eCharge ako riešenie problému, ktorý sa určite vyskytne v budúcnosti – vážny nedostatok nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá. 

Hoci niektoré regióny môžu mať primeranú hustotu nabíjacích staníc, vodiči elektrických vozidiel, ktorí chcú cestovať na väčšie vzdialenosti mimo týchto oblastí, nemusia mať možnosť tak urobiť. Ešte horšie je, že vodiči, ktorí sa rozhodnú riskovať výlety na dlhú trať, môžu preceniť vzdialenosť, ktorú ich vozidlo dokáže prejsť, čo vedie k tomu, že ostanú ponechaní na otvorenej ceste. 

Spoločnosť má odvážny, ale dômyselný plán na vybudovanie siete cenovo dostupných  eCharge staníc na hotelových parkoviskách, po celom európskom kontinente. Nielen že tieto stanice eCharge zlepšia schopnosť vodičov elektrických vozidiel cestovať na dlhé vzdialenosti, ale tiež poskytnú hotelu jedinečný cenný nástroj, ktorý môže využiť na prilákanie hostí. Niektorí by to mohli nazvať situáciou, ktorá prináša výhody pre všetkých. 

Spoločnosť eCharge plánuje nainštalovať 50 000 týchto staníc v celej Európe v roku 2018,  a 1 milión do roku 2019. 

 

Ako funguje eCharge a aké sú jeho výhody 

Je dôležité poznamenať, že eCharge je projekt, ktorý je založený na hardvéri a nie ICO, založené iba na Blockchaine. Ich vízia je poskytnúť infraštruktúru na podporu elektrickej mobility. 

Spoločnosť ponúka možnosť inštalovania svojich inteligentných nabíjacích staníc na hotelových parkoviskách, bez počiatočných nákladov. Výmenou za túto službu, platí hotel poplatky za prenájom a ďalší poplatok zakaždým, keď zákazník nabíja vozidlo. 

Toto odstránenie počiatočných investičných nákladov by mohlo byť považované za stimul pre hotelierov, pretože ich jasne odmeňuje za to, že ponúkajú hosťom čisté a spoľahlivé poplatky za elektronické vozidlá prostredníctvom siete eCharge. 

Ale to, čo naozaj vyzdvihuje eCharge ponad jeho konkurentov, je spôsob, akým bude blockchainová technológia použitá na optimalizáciu transakčného procesu, ktorý sa týka nabíjania elektrického vozidla. Je to možné, pretože platforma je postavená na inteligentnej sieťovej infraštruktúre, založenej na špičkovom Blockchaine. 

Systém smart-microgrid, ktorý bude slúžiť ako chrbtica siete eCharge, funguje pripojením distribuovaných zdrojov obnoviteľnej energie na vytvorenie siete poskytovateľov. Keď sa naplnia kapacity systému počas  špičky, môže sa táto sieť tiež pripojiť k väčším sieťam v oblasti, podľa toho ako je potrebné vyrovnanie nárastu ponuky. 

Vďaka blockchainovej technológii budú tieto  siete mať aj technickú kapacitu na presné meranie množstva energie, ktorú produkujú a spotrebúvajú všetci účastníci v reálnom čase. To zabezpečuje, že všetky transakcie, ktoré sa vyskytujú v sieti eCharge, sú pomerne koordinované. 

Vzhľadom na to, že množstvo energie, ktorú dáva každý užívateľ do systému, môže byť presne sledované prostredníctvom blockchainu, hotelieri môžu dokonca profitovať z investovania do vlastných obnoviteľných zdrojov energie a ich pripojenia k rozvodnej sieti. 

Podobne, vodiči elektrických vozidiel by mohli spätne odčerpať niektoré svoje náklady na energiu tým, že odpredajú časť energie, ktorá je uložená v ich autobatériách, keď je dopyt v sieti vysoký. Tím eCharge nazýva túto pôsobivú funkčnosť siete V2G (vozidlo-sieť). 

Ale nebojte sa, neexistuje riziko vyčerpania batérie a čakanie na opätovné dobíjanie ráno pomocou siete V2G. Je určený na čerpanie energie z autobatérií, hlavne počas kľudných hodín (zvyčajne cez noc), aby sa udržala vyvážená dodávka energie, zatiaľ čo sa zaistí, že auto je plne nabité pred ránom. 

 

Aplikácia eCharge ponúka pohodlie pre ovládače elektrických vozidiel 

Pomocou mobilnej aplikácie eCharge, budú vodiči elektrických vozidiel schopní zistiť, kde nájdu nabíjaciu stanicu, ktorá je pripojená k sieti eCharge, a podľa nutnosti vykresliť trasy k nim. Namiesto spoliehania sa na šťastie, aby našli nabíjaciu stanicu, keď ju potrebujú, aplikácia poskytuje vodičom istotu, že nabíjačky budú k dispozícii na ceste k cieľu. Aplikácia obsahuje aj peňaženku, ktorá používateľom umožní prijímať, ukladať a používať tokeny ECH. 

 

eCharge Token –  predpredaj a ICO 

Ak ste si prečítali tento bod, mali by ste poznať obchodný model eCharge. Ale vedenie spoločnosti eCharge chápe, že bez riadnej stratégie a prístupu k vhodnej úrovni financovania, dokonca aj tie najlepšie myšlienky sú odkázané zlyhať. Preto sa rozhodli pre ICO. 

Prostredníctvom ICO bude spoločnosť eCharge schopná implementovať svoju stratégiu rýchlejšie a s vyššou efektívnosťou. Zapojením ľudí, ktorí chápu, ako môžu revolučný technologický pokrok presunúť ekonomiky na celom svete, pomáhajú vybudovať aj komunitu užívateľov systému eCharge, ktorá bude podporovať rast v rámci svojej siete. 

 

Čo by ste mali vedieť o ECH Tokene 

ECH je token ERC20, ktorý sa bude používať výlučne na eCharge platforme. V nadchádzajúcom ICO eCharge rozdelí investorom 37 000 000 žetónov ECH s cieľom získať finančné prostriedky na tento projekt. 

Ďalších 5 000 000 bude udržiavaných mimo trhu a ponechá si ich spoločnosť eCharge na udržanie likvidity v rámci siete. Toto je šikovný krok, ktorý ukazuje investorom, že tím eCharge myslí tvrdo a inteligentne, ohľadom možných nepredvídaných situácií. 

ECH bude menou používanou na zaplatenie za všetky služby ponúkané v eCharge ekosystéme a môže byť zakúpená buď pomocou kreditnej karty, PayPal alebo kryptomenami (predovšetkým Ether). Umožní to krížové organizačné spôsoby vyrovnania v celej sieti a zjednoduší transakčné procesy pre všetky zainteresované strany. Je to skvelé, pretože príležitostní používatelia siete eCharge sa nebudú musieť obávať zložitosti kúpy kryptomien, keď môžu nakupovať ECH pomocou tradičného spôsobu platby. 

Je tiež dôležité vedieť, že zakaždým, keď sa použije token, je „spálený“ inteligentnou zmluvou – čo znamená, že už ho nemožno použiť. Tým sa zabezpečí, že hodnota ECH  bude stúpať v priebehu času, keď počet existujúcich žetónov klesne. 

 

Distribúcia tokenov ECH 

Na rozdiel od mnohých projektov ICO k dnešnému dňu, eCharge je prepojená so skutočnou hardvérovou službou, ktorá vyžaduje oveľa väčšiu počiatočnú investíciu v porovnaní s ponukou digitálnych produktov. 

V takom prípade eCharge presne oznámil, ako budú pridelené finančné prostriedky získané prostredníctvom ICO. Zdieľanie týchto údajov je určite osviežujúcim aspektom ICO eCharge. 

 

Tu je uvedený súčasný odhad toho, ako budú použité prostriedky ICO 

53% – Nákup eCharge staníc a ich distribúcia do hotelov 20% – Marketing eCharge na podporu rastu užívateľskej základne 10% – Predstavenie nových funkcií a funkčnosti mobilnej aplikácie eCharge.work 5% – Výskum a vývoj na zlepšenie platformy 2% – Právne služby zabezpečujúce súlad s platnými predpismi. 

 

Postup predaja tokenov 

Súkromné kľúče distribuovaných tokenov ECH budú vytvorené v režime offline a zabezpečené heslom. Výmenné burzy pre nákup budú stanovené na základe medzinárodného trhu s éterom. Kvôli tomu každý používateľ potrebuje e-mailovú adresu, aby sa pripojil k predaju tokenu. 

Po každej kúpe budú všetky transakcie a zostatky zaznamenané v systéme účtovníctva. Na konci obdobia predaja budú všetky transakcie overené zamestnancami eCharge. Tokeny budú dodané 2 týždne po oficiálnom dokončení predaja tokenov. To je paralelné s kurzom s mnohými ICO, takže nie je dôvod na obavy, že žetóny nie sú okamžite odstránené. 

 

eCharge ICO: Záverečné myšlienky 

Jednou z obáv tejto ICO je sofistikovaná povaha inštalácie obrovského objemu hardvéru, ktorý musí byť integrovaný so systémami rovnako veľkého množstva dodávateľov energie v celej Európe.   

Podľa ich WhitePaper-u môžeme očakávať, že budú inštalovať nabíjacie stanice do 500 hotelov v Nemecku a ďalších 500 v Rakúsku. Okrem toho sa zameriavajú na zavedenie ďalších funkcií, vytvárajúcich príjmy pre platformu, ako sú rezervácie hotelov a funkcie súvisiace s elektronickým obchodom v aplikácii eCharge. 

Spoločnosť eCharge prechádza väčšinou neohraničeným územím, pretože svoju firmu pripravuje na servis vozového parku budúcnosti. Samozrejme, nikto si nemôže byť istý, ako sa veci budú vyvíjať, ale eCharge doteraz jasne ubezpečuje, že sa vybrali správnym smerom, keďže trh s elektromobilmi rastie. 

 

Zdroj: investinblockchain.com

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri  

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, navštívte naše fórum