Electroneum ponúka lacný smartfón na ťažbu kryptomeny

0
855
Blockchainový startup Electroneum vydal svoj vlastný telefón poháňaný systémom Android, ktorý bude svojim užívateľom ťažiť kryptomenu. A to najlepšie? Telefón je k dispozícii iba za 80 amerických dolárov.Spoločnosť prišla s novinkou v pondelok. Model M1 ponúka certifikát Google Mobile Services (GMS). Najväčším ťahákom nového zariadenia ale zostáva pripojenie na cloud, ktorý ťaží kryptomenu cez špeciálnu aplikáciu, ktorú má smartfón už predinštalovanú. Túto aplikáciu môžete nainštalovať aj na svoj telefón so systémom Android aj iOS - návod nájdete tu.Avšak má to háčik. V čase písania článku môže telefón ťažiť iba token ETN, za ktorým spoločnosť Electroneum stojí. Mesačný výťažok sa má pohybovať okolo 3 dolárov. Keď bude zariadenie pripravené na použitie, ťažba môže prebiehať aj v offline prostredí, dodáva firma.ETN tokeny získané ťažbou môžu byť použité na platenie jednotlivých služieb, ako je napríklad dobitie kreditu na SIM karte telefónu. Spoločnosť zmieňuje aj využitie na niektorých internetových službách a e-shopoch. Presný zoznam v čase písania článku ale neexistuje.Model M1 ponúka pripojenie na sieť 4G, 8 GB - 32 GB úložisko a dva sloty na SIM karty. Telefón je poháňaný nižšou triedou Quad Core s 1.3 Ghz procesorom. Kamera na zadnej strane telefónu ponúkne vlažných 5 megapixelov a predné prichádza s 2 megapixelmi.Zariadenie  je cenovo dostupné, pravdepodobne kvôli tomu, že Electroneum cieli na rozvíjajúce sa štáty, kde by mohla spoločnosť prispieť k adopcii kryptomeny. V niektorých krajinách môže cena telefónu spadnúť až na 60 dolárov.Nick Cook, predstaviteľ spoločnosti Electroneum:

Blockchainový startup Electroneum vydal svoj vlastný telefón poháňaný systémom Android, ktorý bude svojim užívateľom ťažiť kryptomenu. A to najlepšie? Telefón je k dispozícii iba za 80 amerických dolárov.

 

Spoločnosť prišla s novinkou v pondelok. Model M1 ponúka certifikát Google Mobile Services (GMS). Najväčším ťahákom nového zariadenia ale zostáva pripojenie na cloud, ktorý ťaží kryptomenu cez špeciálnu aplikáciu, ktorú má smartfón už predinštalovanú. Túto aplikáciu môžete nainštalovať aj na svoj telefón so systémom Android aj iOS – návod nájdete tu.


Avšak má to háčik. V čase písania článku môže telefón ťažiť iba token ETN, za ktorým spoločnosť Electroneum stojí. Mesačný výťažok sa má pohybovať okolo 3 dolárov. Keď bude zariadenie pripravené na použitie, ťažba môže prebiehať aj v offline prostredí, dodáva firma.

ETN tokeny získané ťažbou môžu byť použité na platenie jednotlivých služieb, ako je napríklad dobitie kreditu na SIM karte telefónu. Spoločnosť zmieňuje aj využitie na niektorých internetových službách a e-shopoch. Presný zoznam v čase písania článku ale neexistuje.

Model M1 ponúka pripojenie na sieť 4G, 8 GB – 32 GB úložisko a dva sloty na SIM karty. Telefón je poháňaný nižšou triedou Quad Core s 1.3 Ghz procesorom. Kamera na zadnej strane telefónu ponúkne vlažných 5 megapixelov a predné prichádza s 2 megapixelmi.

Zariadenie  je cenovo dostupné, pravdepodobne kvôli tomu, že Electroneum cieli na rozvíjajúce sa štáty, kde by mohla spoločnosť prispieť k adopcii kryptomeny. V niektorých krajinách môže cena telefónu spadnúť až na 60 dolárov.

Nick Cook, predstaviteľ spoločnosti Electroneum:

„Začneme tým, že M1 ponúkneme v Juhoafrickej republike. To je prvý trh, kam chceme preniknúť. M1 bude ponúkaný cez miestneho dodávateľa.“

Cook ďalej dodal, že zariadenie sa bude predávať v nasledujúcich týždňoch aj cez Amazon. Pre informačný web CoinDesk, zakladateľ a CEO Electroneum Richard ELLS povedal:

„Juhoafrická republika je pre nás jasnou voľbou. Vykonali sme rozsiahly výskum trhu a zistili sme, že 97% respondentov, by rado používalo ETN na platenie telefónnych taríf.“

 

Ak obchodujete kryptomeny a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE