Estónsko: vlastná kryptomena

0
603

Estónsko je na dobrej ceste splniť si svoj sen o e-Residency programe a o vlastnej kryptomene.

Rok 2017 definitívne priniesol hurikán do kryptosveta. Obrovský nárast cien, mainstreamová adopcia a všeobecný záujem o výhody blockchainovej technológie, boli kľúčové pre úspech

Nieje to iba o tom, že investori môžu zhodnotiť svoje investície, ale aj o tom, že vlády môžu využiť výhody blockchainu pre bezhotovostný finančný systém.


Estónsko už dávnejšie oznámilo jeho plán, vytvoriť vlastnú digitálnu menu a  vydať  ICO.  Ak uspeje, bude to prvá štátom vydaná a riadená kryptomena.

Podľa Futurism, Estcoin bude podporovať e-Residency, čo je projekt podporujúci vytvorenie digitálneho štátu. Riadiaci manaźér projektu Karolis Korjus vysvetlil, že každý kto ma prístup k internetu sa bude môcť stať „digitálnym občanom“ Estónska. Hlavný benefit tohto občianstva je, že títo občania si budú môcť otvoriť vlastný biznis.

Od oznámenia o vytvorení e-Residency krajina obdržala 27000 žiadostí z viac ako 140 krajín a 4272  firiem sa už zaregistrovalo.

Korjus vysvetľuje:

Estcoin bude štrukturovaný aby podporil objektívny rast novèho digitálneho národa, osvetou medzi ľuďmi celého sveta,  aby si podali žiadosti a pomohli zvýšiť využiteľnosť e-Residency. Takisto aj investori, pre ktorých bude vytvorené ICO.

Tokeny sa nebudú môcť obchodovať a budú sa využívať na podpisy a poplatky. Budú naviazané na euro.

Estónsko je prvé, ale nie posledné už aj Rusko, Dubaj a Izrael majú v pláne vytvoriť vlastnú menu

Ak chcete dostávať vždy aktuálne info o kryptomenách, sledujte nás na Twitteri

Ak by ste nás chceli podporiť v tom čo robíme, budeme radi ?

BTC: 1PK9irpvq5NaDW72C8tr3ByDuRrTBbV2xH

LTC: LRZvftn3kMn87QN3SqbXXiu6shkXHC55Ex

ETH: 0xa101D938042fA3aEdAbcEF2FE826cB84A3164DD8