Ethereum Classic: Bezpečnostná firma hľadá útočníka

0
364
Čínska bezpečnostná firma SlowMist tvrdí, že má dostatok dôkazov, aby lokalizovala osobu, stojacu za nedávnymi útokmi na Ethereum Classic. Firma to vyhlásila v stredajšej tlačovej správe. V nej tvrdí, že získala počas svojej hlbokej analýze siete dostatok dôkazov na to, aby mohla začať hľadať vinníka, ktorý svetovým médiám a samotným vývojárom Ethereum Classic naďalej uniká. Konkrétne sa jedná o tri adresy a štyri transakčné balíky dát (hashes). Práve tie stáli za dvojdňovým útokom na vyššie spomínanú sieť. V spore vývojárov Ethereum Classic a Coinbase sa SlowMist postavil na stranu zmenárne s tým, že k nejakým zdvojeným transakciám podľa všetkého došlo. Coinbase hovorí o dvanástich prípadoch, kedy došlo k zdvojeným transakciám. Tie sa mali týkať kryptomien v celkovej hodnote nad jeden milión amerických dolárov. Zmenáreň to uviedla vo svojej tlačovej správe. SlowMist potvrdilo zdvojenie 54 200 ETC, čo je ekvivalent zhruba 270 000 amerických dolárov. SlowMist určil, že prvý útok začal v sobotu 20:58 nášho času. Spoločnosť ďalej zdôrazňuje, že všetky útoky na sieť sú práve teraz pozastavené a k žiadnym incidentom nedochádza. Posledný útok teda prebehol tento utorok o 5:30. SlowMist ďalej dodáva, že sa stále snaží zjitiť, kde presne sú identifikované adresy lokalizované. K tomu by mala dopomôcť snaha zmenární, ktorých sa útok dotkol. Na otázku informačného webu CoinDesk, ktoré zmenárne sa rozhodli s nájdením útočníka pomôcť, SlowMist odpovedá, že v momentálnej dobe plne spolupracuje Gate.io, Bitrue a Binance. Na otázku, či môže firma určiť, kde presne sa útočník nachádza a či to vôbec je možné určiť, spoločnosť reagovala e-mailom, že takéto informácie sú predmetom utajenia a nemôžu sa preto šíriť medzi médiá. Gate.io a Bitrue sú dve z hlavných zasiahnutých zmenární. Na svojom twitterovom účte sa zmenárne vyjadrili, že z ich siete došlo k zdvojeným transakciám za 40 000 a 13 000 ETC. Do popredia sa tiež predral tweet od tímu Ethereum Classic, kde sa členovia hlboko ospravedlnili za spôsobené problémy a uistili, že zo strany tímu k žiadnej nútenej reorganizáciu reťazca nedôjde.

Čínska bezpečnostná firma SlowMist tvrdí, že má dostatok dôkazov, aby lokalizovala osobu, stojacu za nedávnymi útokmi na Ethereum Classic.

Firma to vyhlásila v stredajšej tlačovej správe. V nej tvrdí, že získala počas svojej hlbokej analýze siete dostatok dôkazov na to, aby mohla začať hľadať vinníka, ktorý svetovým médiám a samotným vývojárom Ethereum Classic naďalej uniká.

Konkrétne sa jedná o tri adresy a štyri transakčné balíky dát (hashes). Práve tie stáli za dvojdňovým útokom na vyššie spomínanú sieť. V spore vývojárov Ethereum Classic a Coinbase sa SlowMist postavil na stranu zmenárne s tým, že k nejakým zdvojeným transakciám podľa všetkého došlo.


Coinbase hovorí o dvanástich prípadoch, kedy došlo k zdvojeným transakciám. Tie sa mali týkať kryptomien v celkovej hodnote nad jeden milión amerických dolárov. Zmenáreň to uviedla vo svojej tlačovej správe. SlowMist potvrdilo zdvojenie 54 200 ETC, čo je ekvivalent zhruba 270 000 amerických dolárov.

SlowMist určil, že prvý útok začal v sobotu 20:58 nášho času. Spoločnosť ďalej zdôrazňuje, že všetky útoky na sieť sú práve teraz pozastavené a k žiadnym incidentom nedochádza. Posledný útok teda prebehol tento utorok o 5:30.

SlowMist ďalej dodáva, že sa stále snaží zjitiť, kde presne sú identifikované adresy lokalizované. K tomu by mala dopomôcť snaha zmenární, ktorých sa útok dotkol.

Na otázku informačného webu CoinDesk, ktoré zmenárne sa rozhodli s nájdením útočníka pomôcť, SlowMist odpovedá, že v momentálnej dobe plne spolupracuje Gate.io, Bitrue a Binance.

Na otázku, či môže firma určiť, kde presne sa útočník nachádza a či to vôbec je možné určiť, spoločnosť reagovala e-mailom, že takéto informácie sú predmetom utajenia a nemôžu sa preto šíriť medzi médiá.

Gate.io a Bitrue sú dve z hlavných zasiahnutých zmenární. Na svojom twitterovom účte sa zmenárne vyjadrili, že z ich siete došlo k zdvojeným transakciám za 40 000 a 13 000 ETC.

Do popredia sa tiež predral tweet od tímu Ethereum Classic, kde sa členovia hlboko ospravedlnili za spôsobené problémy a uistili, že zo strany tímu k žiadnej nútenej reorganizáciu reťazca nedôjde.

 

Ak obchodujete s kryptomenami a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE