Expobank CZ umožňuje klientom v rámci svojho účtu kupovať, predávať a držať Bitcoiny

0
818
Prvá banková inštitúcia sa odhodlala k veľkému prelomu vo svete tradičných financií. Expobank CZ, a.s. umožňuje klientom v rámci svojho účtu kupovať, predávať a držať tiež Bitcoin. Bitcoin ako legitímny investičný prostriedok V Čechách tak vznikol unikátny účet, prvý svojho druhu, minimálne v európskom meradle, na ktorom môžu mať klienti uložené Bitcoiny. Zatiaľ čo väčšina bánk sa zdráha k virtuálnym menám len priblížiť, v Čechách vznikla digitálna platforma, ktorá akceptáciou Bitcoinu ako legitímneho investičného prostriedku posunula vnímanie kryptomien v širších ekonomických a sociálnych súvislostiach. Mýtus o Bitcoine ako zložitom, neprehľadnom a nedôveryhodnom systéme bol nabúraný. Jeho držanie, nákup a predaj cez bankový účet ponúka úplne jednoduchú a bezpečnú variantu aj pre ľudí, ktorí sa obávali technických záležitostí, ktoré Bitcoin sprevádza. BitcoinBanking V prvej fáze účet ponúka nákup a predaj Bitcoinu. V druhej fáze dôjde k zdokonaleniu účtu na plnohodnotné prostredie bitcoinovej peňaženky, v ktorom možno Bitcoin posielať aj prijímať medzi ostatnými držiteľmi kryptomeny. Výmenu Bitcoinu zaisťuje partner banky, spoločnosť IP wBTCb solutions, s.r.o., ktorá BitcoinBanking prevádzkuje dlhodobo na svojej vlastnej platforme. Martin Stránský, majiteľ spoločnosti, dúfa, že týmto veľkým krokom virtuálna mena prekoná nedôveru časti verejnosti a ukáže Bitcoin vo svetle bežného investičného prostriedku, akým je zlato. Zároveň dodáva, že prelomenie hraníc môže byť inšpiráciou pre celý bankový svet, aby sa vymanil z tradičných konzervatívnych zvyklostí a prijal finančné technológie, ktoré 21. storočie ponúka. No vidíme, že niekto konečne urobil aj niečo pre ľudí. Ďalšie inštitúcie by si mohli brať príklad.  Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi, keď nás budete zdielať na  Twitteri. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, tak máte na výber z viac možností v našej sekcii EXCHANGE 

Prvá banková inštitúcia sa odhodlala k veľkému prelomu vo svete tradičných financií. Expobank CZ, a.s. umožňuje klientom v rámci svojho účtu kupovať, predávať a držať tiež Bitcoin.

 

Bitcoin ako legitímny investičný prostriedok

V Čechách tak vznikol unikátny účet, prvý svojho druhu, minimálne v európskom meradle, na ktorom môžu mať klienti uložené Bitcoiny. Zatiaľ čo väčšina bánk sa zdráha k virtuálnym menám len priblížiť, v Čechách vznikla digitálna platforma, ktorá akceptáciou Bitcoinu ako legitímneho investičného prostriedku posunula vnímanie kryptomien v širších ekonomických a sociálnych súvislostiach.


Mýtus o Bitcoine ako zložitom, neprehľadnom a nedôveryhodnom systéme bol nabúraný. Jeho držanie, nákup a predaj cez bankový účet ponúka úplne jednoduchú a bezpečnú variantu aj pre ľudí, ktorí sa obávali technických záležitostí, ktoré Bitcoin sprevádza.

BitcoinBanking

V prvej fáze účet ponúka nákup a predaj Bitcoinu. V druhej fáze dôjde k zdokonaleniu účtu na plnohodnotné prostredie bitcoinovej peňaženky, v ktorom možno Bitcoin posielať aj prijímať medzi ostatnými držiteľmi kryptomeny. Výmenu Bitcoinu zaisťuje partner banky, spoločnosť IP wBTCb solutions, s.r.o., ktorá BitcoinBanking prevádzkuje dlhodobo na svojej vlastnej platforme.

Martin Stránský, majiteľ spoločnosti, dúfa, že týmto veľkým krokom virtuálna mena prekoná nedôveru časti verejnosti a ukáže Bitcoin vo svetle bežného investičného prostriedku, akým je zlato. Zároveň dodáva, že prelomenie hraníc môže byť inšpiráciou pre celý bankový svet, aby sa vymanil z tradičných konzervatívnych zvyklostí a prijal finančné technológie, ktoré 21. storočie ponúka.

No vidíme, že niekto konečne urobil aj niečo pre ľudí. Ďalšie inštitúcie by si mohli brať príklad.

Autor článku je portál FXstreet.cz

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi, keď nás budete zdielať na  Twitteri. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, tak máte na výber z viac možností v našej sekcii EXCHANGE