Facebook ponúka zmenárňam „Facebook Coin“

0
796
Facebook sa snaží uspieť tam, kde Bitcoin neuspel. Má tajný kryptomenový projekt, ktorý začal ponúkať zmenárňam. So správou prišiel New York Times (NYT) včera, 28. februára 2019.Správa vychádza z niekoľkých anonymných zdrojov. Všetci prehovorili pod podmienkou anonymity. Times následne dospel k záveru, že projekt bude zameraný na integráciu kryptomenových platieb do facebookového systému správ.V článku sa ďalej špekuluje, že Facebook chce kompletne prerobiť svoju infraštruktúru aplikácií, ktoré slúžia na zasielanie správ. Zmena má byť v tom, že sa spojí trojica platforiem WhatsApp, Messenger a Instagram. Ako NYT dodáva, budúci token by bol tak k dispozícii 2,7 miliardám používateľov, ktorí každý mesiac tieto tri služby využívajú.Mohlo by vás zaujímať: Electroneum ponúka lacný Android telefón, ktorý ťaží kryptomenuKryptomenou poháňaný platobný systém, ktorý by fungoval v rámci aplikácie na zasielanie správ, je nápad za ktorým sa naháňa niekoľko globálnych gigantov. Times zmieňuje kórejské Kakao, japonské Line a ruský Telegram.Podľa NYT Facebook prišiel s vlastným kryptomenovým projektom, ktorý má na starosti ex-prezident spoločnosti PayPal David Marcus. A to krátko potom, čo Telegram uzavrel dve kolá ICO na svoj token a blockchainovou platformu Telegram Open Network (TON). Vybralo sa niečo pod 1,7 miliardy amerických dolárov.Tri anonymné zdroje povedali NYT, že Facebook zamestnal cez 50 vývojárov, ktorí pre spoločnosť mali urobiť kryptomenu. Ďalšie dva povedali novinárom, že gigant má taký záujem o to, aby bol celý projekt pod pokrievkou, že tímu bola daná kancelária so separátnym prístupom na kartu. Všetko má zostať v tajnosti aj pred ostatnými zamestnancami Facebooku.Zaujímavé je, že päť zdrojov vykresľuje nový token ako stablecoin, ktorý je viazaný namiesto jednej meny rovno na tri.NYT dodáva citujúc anonymné zdroje, že gigant už začal svoju kryptomenu ponúkať jednotlivým bližšie nešpecifikovaným zmenárňam pod názvom
facebook coin

Facebook sa snaží uspieť tam, kde Bitcoin neuspel. Má tajný kryptomenový projekt, ktorý začal ponúkať zmenárňam. So správou prišiel New York Times (NYT) včera, 28. februára 2019.

Správa vychádza z niekoľkých anonymných zdrojov. Všetci prehovorili pod podmienkou anonymity. Times následne dospel k záveru, že projekt bude zameraný na integráciu kryptomenových platieb do facebookového systému správ.

V článku sa ďalej špekuluje, že Facebook chce kompletne prerobiť svoju infraštruktúru aplikácií, ktoré slúžia na zasielanie správ. Zmena má byť v tom, že sa spojí trojica platforiem WhatsApp, Messenger a Instagram. Ako NYT dodáva, budúci token by bol tak k dispozícii 2,7 miliardám používateľov, ktorí každý mesiac tieto tri služby využívajú.


Mohlo by vás zaujímať: Electroneum ponúka lacný Android telefón, ktorý ťaží kryptomenu

Kryptomenou poháňaný platobný systém, ktorý by fungoval v rámci aplikácie na zasielanie správ, je nápad za ktorým sa naháňa niekoľko globálnych gigantov. Times zmieňuje kórejské Kakao, japonské Line a ruský Telegram.

Podľa NYT Facebook prišiel s vlastným kryptomenovým projektom, ktorý má na starosti ex-prezident spoločnosti PayPal David Marcus. A to krátko potom, čo Telegram uzavrel dve kolá ICO na svoj token a blockchainovou platformu Telegram Open Network (TON). Vybralo sa niečo pod 1,7 miliardy amerických dolárov.

Tri anonymné zdroje povedali NYT, že Facebook zamestnal cez 50 vývojárov, ktorí pre spoločnosť mali urobiť kryptomenu. Ďalšie dva povedali novinárom, že gigant má taký záujem o to, aby bol celý projekt pod pokrievkou, že tímu bola daná kancelária so separátnym prístupom na kartu. Všetko má zostať v tajnosti aj pred ostatnými zamestnancami Facebooku.

Zaujímavé je, že päť zdrojov vykresľuje nový token ako stablecoin, ktorý je viazaný namiesto jednej meny rovno na tri.

NYT dodáva citujúc anonymné zdroje, že gigant už začal svoju kryptomenu ponúkať jednotlivým bližšie nešpecifikovaným zmenárňam pod názvom „Facebook coin“.

Otázka centralizácie, teda do akej miery nechá digitálne transakcie decentralizované, zostáva nezodpovedaná. Avšak Times citujú expertov, ktorí argumentujú, že Facebook bude čeliť rovnakým reguláciám a limitom technológie, ako ostatné kryptomeny.

Nie je to dlho, čo internetový gigant vypísal výberové konanie na vývojárov blockchain technológie. Spolu s tým sa v decembri roku 2018 objavila fáma, že Facebook pracuje na kryptomene pre svoju aplikáciu WhatsApp. Aj vtedy sa malo jednať o stablecoin.

 

Ak obchodujete kryptomeny a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE