Facebook pracuje na vlastnej mene

0
870
Spoločnosť Facebook údajne
#Facebook

Spoločnosť Facebook údajne „skúma“ vytvorenie vlastnej kryptomeny, informovala tlačová agentúra Cheddar 11. mája. 

 

Podľa anonymných zdrojov Cheddaru, ľudia „oboznámení s plánmi Facebooku“ hovoria, že gigant medzi sociálnymi médiami má „veľmi vážny“ záujem ohľadom plánov na spustenie vlastnej virtuálnej mince. 


Nepotvrdené informácie prichádzajú v ten istý týždeň, keď platforma oznámila, že David Marcus, vedúci aplikácie Messenger, sa presunie do špecializovanej výskumnej skupiny na vývoj Blockchainu. 

Marcusovo vymenovanie pre operácie Blockchain bolo okamžite viditeľné, pričom výkonný pracovník predtým pracoval vo finančnej sfére pre PayPal a následne sa pripojil k americkej rade pre výmenu informácií o kryptoobchodoch v Coinbase v decembri 2017. Vtedy CEO spoločnosti Coinbase Brian Armstrong ocenil medziodvetvové zázemie Marcusa ako v oblasti platieb, tak v oblasti mobilných komunikácií. 

Tento krok Facebooku je paradoxom, vzhľadom k tomu, že platforma v januári zakázala reklamu súvisiacu s kryptomenami. Tiež citujúc „zavádzajúce alebo klamlivé propagačné praktiky“, následne bol zákaz skopírovaný spoločnosťou Google aj Twitter. 

 

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri  a chatovať môžete v skupine na Telegrame. Ak si chcete jednoducho kúpiť – predať Bitcoin alebo inú kryptomenu, kliknite sem