Fond Petra Thiela drží Bitcoiny v stovkách miliónov dolárov

0
455

Jedna z  najrešpektovanejších finančných firiem zo Silicon Valley má značnú časť majetku vo  svojich fondoch v Bitcoine.

The Wall Street Journal informoval, že ich Founders fond sedí na približne tisícke Bitcoinov.

Founders Fond založený miliardárom Petrom Thielom, spravuje $3 miliardy dolárov, zviditeľnil sa po tom, ako sa mu podarilo urobiť lukratívne stávky na Facebook, Airbnb a Lyft.


Zároveň z Founders Fond, Peter Thiel založil Paypal. Peter stále neverí, že kryptomeny budú mainstreamovým platidlom, ale považuje ich za dobrý nástroj na uchovanie a zvýšenie hodnoty.

V Septembri 2017 Thiel vyhlásil, že Bitcoin má svoj potenciál, pretože by sa mohol stať digitálnym zlatom.

Spoločnosť zo začiatku investovala okolo $15 miliónov, ale teraz má jej podiel v Bitcoinoch hodnotu stoviek miliónov dolárov, kvôli jeho rastu v 2017.  Peter nemá v úmysle predávať svoje Bitcoiny a naďalej ich plánuje držať.

Spoločnosť informovala svojich investorov, že to bol riskantný krok, ale vzhľadom na momentálne historické maximá hodnôt technologických firiem, by mohla byť vysoká návratnosť.

Tým, že takáto renomovaná spoločnosť investuje do kryptomien, môže priviesť viac konzervatívnych investorov do tohto sektora

 

Ak sa vám páčia naše stránky, dajte nám like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri