Grin (GRIN) – možný nástupca Monera?

0
696
V posledných dňoch vzbudilo neobvyklú pozornosť spustenie meny Grin (GRIN). Táto kryptomena vzbudila veľký záujem u investorov, ktorí sa zvyčajne o nové kryptomeny už vôbec nezaujímajú a zvyčajne sú v kryptomenách aktívne už dlhšiu dobu. Hlavným dôvodom je, že ide o menu v mnohom podobnú začiatkom Bitcoinu. Autor jej whitepaperu je anonymný, nie je predťažená, je plne anonymná a mala by byť veľmi dobre škálovateľná. Vzhľadom k tomu, že mena nebola prvých 24 hodín zalistovaná na žiadnej burze, nešlo presne určiť, aká bude jej cena. Cenový rozptyl bol v prvom dni obchodovania skutočne impozantný, pretože najvyššia cena bola 261 USD a najnižšia 4,5 USD, pričom sa celá rada investorov snaží túto menu akumulovať, pretože v nej vidia vysoký potenciál. Osobne tak optimistický nie som, pretože vidím v absencii absolútnej anonymity u Bitcoinu veľkú výhodu, ale nepopieram, že trh pre anonymné transakcie tu existuje. Zároveň si nie som istý, či je akumulácia v tejto fáze ideálnym postupom, a to z niekoľkých dôvodov. Ide o vysoko inflačnú menu minimálne v prvých rokoch, pretože emisie nových mincí sú stabilne 50 GRIN za minútu a maximálne množstvo nie je stanovené. Teda inflácia v prvých rokoch bude značná a dá sa čakať, že súčasná vlna nadšenia mierne opadne. Príkladom prestreleného štartu novej meny je ZCASH, ktorá sa v prvých týždňoch predávala za 6,5 ​​BTC za kus a dnes sa obchoduje za 0.014 BTC aj napriek faktu, že ide o veľmi dobre zavedenú kryptomenu. V súčasnej dobe ide o neuveriteľne rizikovú kryptomenu (aj na pomery už tak vysoko rizikových kryptomien). Napriek tomu sa oplatí tento projekt ďalej sledovať, pretože má potenciál stať sa jednou z popredných anonymných kryptomien.
GRIN

V posledných dňoch vzbudilo neobvyklú pozornosť spustenie meny Grin (GRIN). Táto kryptomena vzbudila veľký záujem u investorov, ktorí sa zvyčajne o nové kryptomeny už vôbec nezaujímajú a zvyčajne sú v kryptomenách aktívne už dlhšiu dobu.

Hlavným dôvodom je, že ide o menu v mnohom podobnú začiatkom Bitcoinu. Autor jej whitepaperu je anonymný, nie je predťažená, je plne anonymná a mala by byť veľmi dobre škálovateľná. Vzhľadom k tomu, že mena nebola prvých 24 hodín zalistovaná na žiadnej burze, nešlo presne určiť, aká bude jej cena.

Cenový rozptyl bol v prvom dni obchodovania skutočne impozantný, pretože najvyššia cena bola 261 USD a najnižšia 4,5 USD, pričom sa celá rada investorov snaží túto menu akumulovať, pretože v nej vidia vysoký potenciál.


Osobne tak optimistický nie som, pretože vidím v absencii absolútnej anonymity u Bitcoinu veľkú výhodu, ale nepopieram, že trh pre anonymné transakcie tu existuje. Zároveň si nie som istý, či je akumulácia v tejto fáze ideálnym postupom, a to z niekoľkých dôvodov.

Ide o vysoko inflačnú menu minimálne v prvých rokoch, pretože emisie nových mincí sú stabilne 50 GRIN za minútu a maximálne množstvo nie je stanovené. Teda inflácia v prvých rokoch bude značná a dá sa čakať, že súčasná vlna nadšenia mierne opadne.

Príkladom prestreleného štartu novej meny je ZCASH, ktorá sa v prvých týždňoch predávala za 6,5 ​​BTC za kus a dnes sa obchoduje za 0.014 BTC aj napriek faktu, že ide o veľmi dobre zavedenú kryptomenu.

V súčasnej dobe ide o neuveriteľne rizikovú kryptomenu (aj na pomery už tak vysoko rizikových kryptomien). Napriek tomu sa oplatí tento projekt ďalej sledovať, pretože má potenciál stať sa jednou z popredných anonymných kryptomien.

 

Ak obchodujete kryptomeny a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE