Hard fork „Constantinople“ v januári!

0
663
ethereum hard fork

Poprední vývojári kryptomeny Ethereum (ETH) sa zhodli na aktivácii dlho očakávaného hard Forku „Constantinople“. Bolo to dohodnuté na pravidelnej schôdzke vývojárov v piatok 7. decembra.

   Nová dohoda so sebou nesie očakávané meškanie hard Forku preto, že sa vývojári neboli schopní až doteraz dohodnúť. Tento problém vznlkol v októbri po upgrade testnetu Ropsten. Hard fork teda bude aktivovaný pravdepodobne 14. januára 2019.

   V súčasnej dobe sa jeden blok kryptomeny Ethereum vyťaží za 14,3 sekundy. Do aktivácie hardforku zostáva približne 230 000 blokov. Podľa toho sa dá spočítať, že upgrade prebehne približne o 37 dní.

   Nastávajúci upgrade „Constantinople“ so sebou nesie päť „Ethereum Improvement Proposals“, čo sú algoritmy, ktoré Ethereum využíva na to, aby na ňom mohli vývojári pracovať. Na spomínaných EIP je vidieť snahu o hladší priebeh transakcií a tiež postupný presun algoritmu k viac energeticky šetrnému systému POS. O tom sa poprední vývojári nechali počuť, že mu dávajú do budúcna väčšiu váhu ako POW, ktorý využíva napríklad Bitcoin.


   Vo chvíli, kedy bude algoritmus implementovaný, bude fundamentálne celá sieť Etherea zmenená. Upgrade so sebou nesie tiež kompletnú úpravu s pomocou nodes.

Ak obchodujete s kryptomenami a chcete sa včas dozvedieť čo práve nakúpiť alebo predať, určite sa oplatí sledovať náš kanál CrypttoSignals na Telegrame, kde denne pridávame obchodné signály od profesionálnych traderov. Ak si chcete kúpiť kryptomeny, máte na výber z viac možností v sekcii EXCHANGE  Tip: Získajte 10 USD za nákup kryptomien – nakúpte aspoň za 100 USD na Coinbase cez náš referal link