ICO Telegramu dosiahlo až 850 miliónov USD v predpredaji

0
955
ton, telegram, telegram ico, ico, app telegram, messanger, blockchain, kryptomena, ton usd, nove ico, ico 2018, token ton, aplikacia spravy

Aplikácia na odosielanie správ Telegram, zvýšila svoje imanie o 850 miliónov dolárov v predpredaji ich tokenu TON. Na predpredaji sa mohli zúčastniť len veľkí investori. Zavedenie ich novej služby je naplánované na rok 2019.  Spoločnosť však ešte stále musí pracovať na rozvoji základnej technológie.

 Telegram Open Network ICO je najväčšie v roku 2018 

Podľa ich oznámenia, dosiahol Telegram svoj prvý míľnik  získaním prvých 850 miliónov dolárov pre svoju chatovú aplikáciu za miliardy dolárov. 


Podľa dokumentu, ktorý bol tento týždeň predložený SEC, bola táto transakcia opísaná ako kúpna dohoda pre kryptomeny, ktorú riadne podpísal generálny riaditeľ spoločnosti Telegram Pavel Durov. V podaní bolo tiež uvedené, že peniaze boli navýšené na rozvoj TON Blockchain, vývoj a údržbu Telegram Messenger a ďalšie účely. 

Telegram Open Network ICO alebo TON je blockchainová technológia tretej generácie, ktorá ponúka vynikajúce možnosti. Ako bolo oznámené, spustenie by malo byť financované z masívnej ICO kampane, ktorá je doteraz najväčšou. Očakávalo sa, že predpredaj sa bude pohybovať v stovkách miliónov vzhľadom na popularitu tejto dobre zavedenej platformy pre zasielanie správ, ktorá sa používa po celom svete. 

Pôvodný cieľ pre tento predpredaj bol plánovaný na  600 miliónov dolárov, avšak veľký dopyt po tomto tokene zvýšil hodnotu predpredaja na 850 miliónov dolárov. 

Spoločnosť Bloomberg uviedla, že verejný predaj ICO by mohol priniesť ďalších 1,15 miliardy dolárov, čo znamená, že ak má pravdu, celková suma sa zvýši na 2 miliardy dolárov. Podľa dokumentov Telegram pôvodne plánoval získať 600 miliónov dolárov na rozvoj svojho projektu TON prostredníctvom verejného predaja, ktorý sa začína v marci. Avšak s 850 miliónmi dolárov nadobudnutými počas predpredaja, to vyzerá že budú upravovať očakávané čísla. 

Telegram Open Network ICO je prvou vonkajšou investíciou realizovanou v Telegrame. Doteraz bola aplikácia financovaná iba bratmi Durovcami. Vzhľadom na postavenie spoločnosti v komunite kryptomien bol dopyt po predaji tokenov bezprecedentný. 

Pokiaľ ide o projekt, Telegram plánuje vyvíjať množstvo služieb spolu s aplikáciou pre hovory, ktorá zahŕňa distribuované ukladanie súborov, služby pre bezpečné  prehliadanie internetu, decentralizované aplikácie a inteligentné zmluvy. 

Hoci je spustenie služieb TON naplánované na rok 2019, Telegram zatiaľ nevytvoril základnú technológiu. 

 

Ak sa vám páčia naše stránky, a radi by ste nás podporili, zdielajte nás prosím na Facebooku a na Twitteri 

Ak máte nejaké otázky, alebo by ste radi niečo napísali, môžete prispieť na  naše fórum. Ak nechcete zmeškať žiadnu správu, kliknite na zvonček dole na stránke.