IOTA bola hacknutá

0
755

19. januára 2018 niektorí používatelia IOTA stratili svoje prostriedky kvôli hacku  neznámého útočníka.

Dobrá správa: Technológia IOTA je bezpečná. Útočník nevyužil žiadne zraniteľné miesto!

Hlavnou príčinou prečo sa to mohlo stať bol fakt, že  sa používatelia spoliehajú na online generátory SEEDS (slová na obnovu peňaženky).
Nikdy nepoužívajte online nástroje na generovanie vašich SEEDS !!!!!!!
IOTA od samého začiatku existencie zdôrazňuje dôležistosť uloženia SEEDS na čo najbezpečnejšom mieste.
Napriek tomu sa podarilo „zlým“ aplikáciám oklamať vlastníkov IOTA.
Z toho, čo som našiel na internete, mnohí používatelia, ktorí stratili svoje finančné prostriedky si nechali vytvoriť svoje SEEDS na adrese iotaseed.io.  Skutočnosť, že iotaseed.io je stále online v čase písania tohto článku, môže naznačovať, že stránka sa kompromitovala sama a za týmto útokom môže stáť práve ona.
Včera v noci zlodeji začali presúvať finančné prostriedky z peňaženiek ukradnutých SEEDS do svojich vlastných peňaženiek. Súčasne spustili DDoS útok voči IOTE aby nebolo umožnené užívateľom rýchlo presunúť ich prostriedky. Útočníci nepoužili nič špecifické pre tento útok, ktorý však môže veľmi poškodiť IOTA, pokiaľ užívatelia začnú rozširovať, že IOTA nie je bezpečná.
IOTA je vo svojom jadre skutočne decentralizovaná a nebude preto vraciať späť ukradnuté prostriedky na poškodené peňaženky. Dôvodom je že poškodený užívatelia zdielali ich SEEDS so „zlými“ stránkami, čím ich priamo pozvali do svojich peňaženiek.