Japonská firma Yamada Denki akceptuje Bitcoin

0
425
yamada denki, bitcoin, btc accepted

Najväčší japonský predajca spotrebnej elektroniky Yamada Denki, spolupracuje s BitFlyer – najväčšou burzou kryptomien v krajine. Spočiatku bude bitcoin prijatý v dvoch obchodoch Yamada Denki Labi v Tokiu, ale spoločnosť plánuje v budúcnosti zaviesť možnosť platby do všetkých obchodov.

Podľa sprievodcu japonského mobilného operátora NTT Docomo a nezávislého prieskumu japonskej investičnej výskumnej služby Kenkyo Investing.

„Yamada Denki je najväčším reťazcom domácich spotrebičov a elektroniky v celom Japonsku.“


Yabai, sprievodca medzi najväčšími japonskými obchodmi s elektronikou povedal „Yamada Denki je známa ako najväčší japonský obchod s elektronikou, ktorý má veľký výber výrobkov, predávaných za rozumné ceny“

Niektoré z nich zahŕňajú počítače, tablety, masážne kreslá, mobilné telefóny, klimatizácie, kuchynské spotrebiče, fotoaparáty a remeselné výrobky. Väčšina ich zobrazovaných položiek a starých modelov je ponúkaná za zľavnené ceny, čím je Yamada Denki jedným z najlepších miest, kde turisti môžu dostať viac za svoje peniaze.

Na skúšku začali dve priamo prevádzkované predajne prijímať Bitcoin: východný pavilón Yamada Denki Labi Shinjuku a Concept Labi Tokio.

Spoločnosť tvrdí, že tieto lokality majú veľa zahraničných návštevníkov, čím sa stávajú dobrými testovacími miestami pre integráciu digitálnej meny. Na používanie tejto možnosti platby existuje limit 300 000 jenov (~ 2 760 USD). Pre zaujímavosť: Bitflyer rozdáva 500 jenov prvým 500 zákazníkom, ktorí zaplatia digitálnou menou pomocou peňaženky Bitflyer v týchto obchodoch.

Po dvoch skúšobných predajniach chce spoločnosť Yamada Denki nasadiť platby Bitcoinom v celom štáte, podľa spoločnosti Bitflyer. „Prostredníctvom spolupráce s firmou Yamaka Denki prispievame k zlepšeniu pohodlia viacerých zákazníkov v Japonsku aj v zahraničí,“ povedal Bitflyer. Burza sa nedávno akreditovala v Európe.

K poskytnutiu dodatočného spôsobu platby Bitcoinom Yamada Denki napísal:

Budeme realizovať iniciatívu na zlepšenie povedomia o Bitcoine a jeho využitia.
So zavedením služby bitcoin platobných služieb reagujeme na rozmanité potreby našich zákazníkov v Japonsku i v zahraničí. Veríme, že môžeme poskytnúť lepšie služby a pohodlie.

V budúcnosti by mohlo viac obchodov prijať Bitcoin. Počet priamo prevádzkovaných obchodov Yamada Denki je veľký. Yamada Denki prevádzkuje obchody pod niekoľkými značkami vrátane obchodov Tecc Land, obchodov Labi, Yamada Mobile a Yamada Outlet.

Pobočky Tecc Land sa najčastejšie nachádzajú ako samostatné obchody po celom Japonsku. Obchody Labi sú veľké predajne, ktoré sú umiestnene pred železničnými stanicami v centrách miest. Yamada Mobile sa špecializuje na mobilné telefóny a počítače. Podľa najnovších štatistík spoločnosti má k marcu 2017 956 priamo prevádzkovaných obchodov.

Obchod Yamada Denki Tecc Land v apríli minulého roka bol ďalším významným elektronickým reťazcom prepojený s Bitflyerom spoločnosť Bic Camera, aby prijal platby typu bitcoin. Spoločnosť Bic Camera tiež spočiatku testovala spôsob platby v dvoch obchodoch. Potom v júli minulého roka spoločnosť oznámila, že rozširuje možnosti platby do všetkých svojich obchodov. V Japonsku existuje približne 40 predajní Bic Camera.