Japonský gigant plánuje spustiť vlastnú burzu

0
1225
SBI Holding plánuje spustiť svoju kryptografickú burzu v lete, uviedli to miestne médiá Business Insider Japonsko 27. apríla.     Podľa nedávneho oznámenia prezidenta spoločnosti Yoshitaka Kitao budú podporovane virtuálne meny ako Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) a Bitcoin Cash (BCH).  Yoshitaka navrhol, že BCH bude považovaný za vyrovnávaciu menu, pretože nedostatok BTC ho robí drahým a
#SBI

SBI Holding plánuje spustiť svoju kryptografickú burzu v lete, uviedli to miestne médiá Business Insider Japonsko 27. apríla. 

 

Podľa nedávneho oznámenia prezidenta spoločnosti Yoshitaka Kitao budú podporovane virtuálne meny ako Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) a Bitcoin Cash (BCH). 


Yoshitaka navrhol, že BCH bude považovaný za vyrovnávaciu menu, pretože nedostatok BTC ho robí drahým a „únavným ako zúčtovaciu menu“. Dodal, že platobnou menou bude XRP. Zatiaľ čo dátum otvorenia burzy zostáva neohlásený, prezident SBI uviedol, že burza je na prvom mieste. 

„Chceme ju urobiť hneď od začiatku dobre, takže aj keď príde obrovský počet zákazníkov, budeme mat vytvorený systém, ktorý to znesie.“ Musíme dôsledne sledovať bezpečnosť.“ 

 

Skupina SBI najprv odhalila svoje plány pre virtuálne meny SBI v októbri 2016. V decembri 2017 SBI oznámila, že bude partnerom s obchodnou platformou Bitcoin Huobi a začne burzu začiatkom roka 2018. 

V marci SBI odložila spustenie burzy kvôli zlepšeniu bezpečnosti. Toto oneskorenie bolo zdanlivo motivované hackom Coincheck a Agentúra pre finančné služby (FSA) následne zvýšila kontrolu búrz. V marci spoločnosť SBI Holdings získala 40 percent taiwanskej hardvérovej peňaženky spoločnosti CoolBitX. Jej primárnou ponukou je CoolWallet, ktorý môže komunikovať s inými zariadeniami cez Bluetooth. 

 

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri  a chatovať môžete v skupine na Telegrame. Ak si chcete jednoducho kúpiť – predať Bitcoin alebo inú kryptomenu, kliknite sem