Južná kórea vydala správu

0
599

Južná Kórea v posledných dňoch oznámila, že hľadá možnosti, ako obmedziť či schladiť šialenstvo okolo virtuálnych mien, ktoré sa v krajine v poslednej dobe  rozmohlo do iracionálnych rozmerov, ktoré ohrozujú vývoj samotnej spoločnosti. Vláda uviedla, že už dlhšie nemôže tolerovať tento abnormálny vývoj.  Južná Kórea je považovaná za svetové centrum dopytu po virtuálnych menách s dominantným podielom na celosvetových objemoch.

Juhokóreské úrady chcú obmedziť obchodovanie s virtuálnymi menami iba na burzy spĺňajúce určité regulačné podmienky, ktoré by mali zvýšiť celkovú transparentnosť obchodovania a do určitej miery tiež chrániť jeho účastníkov. Medzi navrhovanými opatreniami sú napríklad zákazy prístupu k obchodovaniu mladistvým, cudzincom a finančným inštitúciám. Burzy by mali spravovať klientské prostriedky na samostatných účtoch, overovať ich totožnosť a uvoľniť pre verejnosť podrobnosti o stave trhu a prebiehajúcich transakciách.
Úrady budú požadovať plnú dosledovateľnosť transakcií uzatváraných burzami a zakážu bankám otváranie anonymných virtuálnych účtov. Úrady tiež zvažujú možnosti zdanenia transakcií respektíve ich výsledku.

Najväčšia juhokórejská burza virtuálnych mien Bithumb pre porovnanie za november hlási rast objemu obchodov na 56 biliónov wonov = 51 mld. USD oproti 305 miliardám wonov z tohtoročného januára. Burza má 1,5 milióna registrovaných užívateľov.