Kartel: Štvrtý rozmer trhu alebo prečo už Bitcoin neporastie

5
9396
Tento príspevok uverejnil užívateľ Super Crypto na stránke Medium. Nepoznáme jeho pohnútky, nevieme či chce vyvolať paniku a nakupovať alebo patrí k tým, ktorí chcú priniesť osvetu. Každopádne sú to zaujímavo interpretované informácie, podložené grafmi a správami.     Každý vie že trh má tri hlavné dimenzie  1) Technická analýza  2) Fundamentálna analýza   3) Manipulácia  Kartel - štvrtý rozmer trhu  Existuje štvrtá dimenzia, ktorá existuje na niektorých trhoch , ktorá sa nazýva

Tento príspevok uverejnil užívateľ Super Crypto na stránke Medium. Nepoznáme jeho pohnútky, nevieme či chce vyvolať paniku a nakupovať alebo patrí k tým, ktorí chcú priniesť osvetu. Každopádne sú to zaujímavo interpretované informácie, podložené grafmi a správami. 

 

Každý vie že trh má tri hlavné dimenzie 

1) Technická analýza 


2) Fundamentálna analýza  

3) Manipulácia 

 

Kartel – štvrtý rozmer trhu 

Existuje štvrtá dimenzia, ktorá existuje na niektorých trhoch, ktorá sa nazýva „kartel“. Jeho primárnym cieľom je „potláčanie cien“. Upozorňujem, že toto nie je „Manipulácia“. 

Je kartel aktívny v priestore Crypto?  

Absolútne ÁNO  

Pozrite sa na Bitcoin korekciu predtým ako CME otvoril svoje dvere pre future kontrakty. Volám to 95% korekcia ale neočakávajte 95% korekciu, ktorá sa stane v jednu chvíľu. Uvidíme ešte veľa púmp a poklesov, nič nejde priamo, ale 70% korekciu už máme za sebou. 20 000$ bolo len prvou výmenou (termín z baseballu), máme pred sebou dlhú cestu. 

Odkedy je kartel aktívny? 

Kartel vstúpil do kryptopriestoru niekedy v októbri 2017. Ich prítomnosť začala ukazovať správy o tom, že CME-Futures otvoril dvere kryptomenám. Prepad Bitcoinu nastal presne v tom momente, keď CME spustila kontrakty 17.12.2017 o 17:00. Stále pokračuje.  

Neveríte v kartel? 

Ja viem, ja viem! Ste jedným z tých chlapov, ktorí mi povedali „všetko je prirodzená korekcia“ – správne? Nie kamarát, toto nie je korekcia. 

Všetko, čo sa stalo od otvorenia future kontraktov na CME v decembri 2017 bolo „vyrobené“. Bitcoin vyslali na jazdu s nováčikmi na CME. Počkajte, kým sa skutoční hráči pripoja k stolu. 

Takto funguje kartel od otvorenia obchodovania na CME 

Dobre si prezrite ten graf. Kliknite na obrázok a prečítajte si všetky správy v ňom, pretože boli „vydané“ presne na dôležitých úrovniach rezistencie TA. 

Upozornenie: Texty uvedené pod 30. januárom a 7. marcom sú iba správy. Práve tak kartel využíva mediálnu propagandu na potlačenie ceny. 

Príklad: Mt. Gox nepredával Bitcoin 7.3., ale správy o tomto predaji boli vydané práve 7.3. Takisto predvolanie Tethera bolo vydané už 6.12., ale správa bola tiež vypustená spolu s ostatnými kritickými správami 30. januára s cieľom spustiť ďalší pokles … Prečo čakali 55 dní na vydanie novinovej správy o Tethere v deň, kedy všetky ostatné zlé správy vyšli tiež? Teraz už viete prečo. 

kryptoweb

Graf bol aktualizovaný dňa 12.3.2018 

Vedeli ste, že bolo celkovo 6 prepadov v šiestich nasledujúcich dňoch, ktoré začínali presne o 11:30 východného času? 

#bitcoin news

Nižšie je ďalší zaujímavý vzor prepadu od 24.3. do 30.3, 2018 

btc, bitcoin, kryptomena

Čo vidíte? 

1.Kedykoľvek sa cena pokúša zotaviť, prepad sa objaví – odnikiaľ 

2.Všetko sú to vysokoobjemové prepady 

3.Väčšina prepadov začala na nižšej cene ako bol posledný prepad 

Vyzerá to že predávajúci, ktorý požaduje vyššiu alebo nižšiu cenu za svoj Bitcoin? Ja vidím, že chce nižšiu cenu. Prečo? To mi povedzte vy. 

Nakoniec sa pozrime, čo sa stalo na OKExe 30.3.2018 

Toto je oznámenie spoločnosti OKEx:  

„Vážení zákazníci, v čase od 5:00 do 6:30 (HKT) dňa 30. marca 2018 niekoľko používateľov uskutočnilo nezvyčajné transakcie pre manipuláciu ceny štvrťročných future kontraktov BTC, čím sa výrazne odchýlil od indexu BTC. Na základe vyšetrovania nášho tímu, jeden používateľ uzavrel obrovské množstvo pozícií za trhovú cenu bez zohľadnenia nákladov a spôsobil, že Bitcoin klesol na neobvykle nízku úroveň. Ďalšie podrobnosti o transakciách zverejníme v nasledujúcom oznámení.“ 

 

Máte ešte nejaké pochybnosti o tom, že Bitcoin nie je manipulovaný? Prestane manipulácia po jej odhalení? Pochybujem. 

Chcete vedieť, ako sa FUD vyrába?  

Viete o tom, že niekto hackol e-mailovú schránku centrálnej banky v Číne, aby odoslal e-mailom falošné oznámenie o zákroku proti Bitcoinu? Zverejnené pozvánky pre tlač boli rozoslané americkým mediálnym organizáciám, ktoré tvrdili, že Hongkongský menový orgán (HKMA) a Čínska ľudová banka (PBOC) sa chystajú spoločne zaviesť nové opatrenia na potlačenie „všetkých aspektov a služieb obchodovania s kryptomenami na pevninskej Číne a v Hongkongu.“ 

Prečítajte si vyššie uvedený článok a položte si otázku – Kto by urobil takúto vec? Len tí, ktorí majú záujem na znížení ceny Bitcoinu, správne? Mohol by to urobiť obyčajný IT-čkár  alebo hacker? NIE – pretože nemôže mať prospech z tohto FUD-u. Urobil by to iba vplyvný kartel, ktorý môže mať prospech z vytvorenia FUD-u. Pozrite sa do základov „kartelovej teórie“. 

Čo je kartel? Tu je definícia kartelovej dohody z Wikipédie 

Kartel je dohoda medzi podnikmi, organizáciami alebo štátmi, v ktorej sa obmedzuje alebo eliminuje konkurenčný boj medzi členmi kartelu s cieľom maximalizovať zisky členov kartelu. Kartelové dohody bývajú jedným z dôsledkov klientelistického konania. 

Je kartel aktívny na všetkých trhoch?

Nie. Kartel je aktívny len na niektorých trhoch. Ak sa na to pozrieme, OPEC je takisto kartel, pretože kontroluje dodávku ropy. 

Ktoré sú  to tie trhy? 

Je to zlato, striebro, ropa a Bitcoin. Bitcoin bol pridaný do zoznamu pred štyrmi mesiacmi. (Neviditeľná ruka začala prejavovať svoju prítomnosť od decembra 2017, hoci vstúpila na trh oveľa skôr.) Väčšina ľudí popiera kartel, aj napriek tomu, že vidia dôkazy každý deň, budú naďalej popierať až do 95% prepadu. Zlatokopy to popierali aj vtedy, keď sa zlato a striebro prepadlo pod zem pred ich očami. Cena zlata a striebra bola poslaná  na ich výrobné náklady (z 1200 dolárov na 14 dolárov) a mnohí baníci sa dostali do konkurzu. Napriek tomu existuje veľa zlatokopov, ktorí si stále nepripúšťajú súvislosti s kartelom. 

Dôkaz 

Predtým, ako budete čítať ďalej, dovoľte mi poskytnúť dôkazy o potláčaní cien drahých kovoch (zlata, striebra, uránu a ostatných) Pozrite sa na tento 25 ročný graf uránu. 

urán

1) Urán vzrástol z  5 dolárov na 130 dolárov od roku 1993 do roku  2007. 

2) Trh s futures sa začal v máji-2007 

3) Vidíte , čo sa stalo? Prepad uránu sa začal presne od mája 2007 a odvtedy sa nikdy neobnovil.  

Akákoľvek pochybnosť o tom, čo sa stalo s uránom? Kartel –  jeho ihriskom je trh s futures. 

Pozrime sa na graf zlata za posledných 25 rokov. Kartel začal aktívne potláčať ceny zlata na futures trhu od roku 2011. Čo vidíte? 

Poznámka:  futures zlata začali oveľa skôr, už v roku 1974. V skutočnosti zlato vzrástlo po zavedení futures v roku 1974. Dôvod, prečo cena zlata nebola potlačená v roku 1974 bol, že:  

 A) nebolo to potrebné, pretože zlato bolo oddelené od dolárav v roku 1971  

 B) USA nemali dnešný dlh vo výške 21 triliónov 

Potreba prišla s finančnou krízou v roku 2008, keď v roku 2011 zlato vzrástlo parabolicky s dlhom. Odvtedy sa aktívne začalo s potláčaním cien na trhoch so zlatom a striebrom. 

zlato, gold

Teraz sa pozrime na graf striebra za posledných 25 rokov. Je to ten istý prípad ako pri zlate. 

striebro

Môžeme teraz porovnať tieto grafy s Bitcoinom (k marcu 2018). Vidíte tu nejaké podobnosti? Čo vám to hovorí? Náhoda? Prirodzené korekcia? Nie. Toto je potláčanie ceny a nie manipulácia. Doteraz Bitcoin neustále klesá od toho dňa, kedy začali CME futures v decembri 2017. Bude nasledovať cestu drahých kovov? Myslím, že hej. Stále máte pochybnosti? 

Pozrite sa na tieto nedávne správy na trhu futures zlata

29.januára 2018 – CFTC spisy Osem opatrení proti klamaniu troch bánk (Deutsche Bank, HSBC & UBS) a šiestim fyzickým osobám – ohľadom klamania v súvislosti s určitými termínovými produktmi v zlate a iných drahých kovoch, obchodovaných na ComodityExchange, Inc. (COMEX). Opäť si všimnite slovo „futures“ vyššie. 

Takisto si prečítajte „6 obchodníkov zadržaných za manipuláciu so zlatým trhom“ – január 2018 

Šesť obchodníkov, ktorí manipulovali so zlatými / striebornými trhmi, boli „v súčasnosti alebo predtým zamestnaní v UBS, HSBC a Deutsche Bank“ Toto je len špička ľadovca. Dúfam, že neskôr napíšem samostatný príspevok na tému podvod typu „potlačenie“. 

Kartel je ako neviditeľná ruka! Kto sú tieto subjekty? 

Skladajú sa z NIEKTORÝCH obchodníkov, agentúr, veľkých finančných inštitúcií a médií (môžem vymenovať ešte oveľa viac, ale ponechajme to obmedzené). Všetci pracujú v perfektnej synchronizácii, aby vytiahli koordinované útoky na dosiahnutie cieľa potlačenia cien. Pozrite sa, čo sa stalo 30.1.2018  a 7.3.2018 (veľa zlých správ dorazilo na trh v priebehu niekoľkých hodín za sebou, pretože Bitcoin sedel na kritickej podpore na 10 000$). Keď bolo zlomených 10 000$, kartel prevzal štafetu a začal sťahovať Bitcoin do pekla.  

Prečo to robia? 

Je to všetko o kontrole peňazí. Finančná elita uznala, že Bitcoin a Crypto vo všeobecnosti ohrozujú ich existenciu. Čo robia sily, keď vidia niečo ako hrozbu alebo nepriateľa? Viete to, snaží sa zničiť nepriateľa (všetkými prostriedkami). Preto je mimoriadne dôležité, aby finančná elita zastavila vzostup Bitcoinu, aby ich show mohla pokračovať. 

Čo robia, aby zastavili nárast Bitcoinu? Najskôr ho nechali vystúpiť do nepredstaviteľnej výšky (20 000$ prvá zastávka). Potom ho pustia na nepredstaviteľné minimá. Urobia to mnohokrát. Majú triliardy dolárov na udržanie tejto show. Kým malí investori nepodľahnú  frustrácii. To čo vidíme od polovice roku 2017, je len prvou výmenou hry z deviatich  výmen Bitcoinu. 

Bitcoin bol od polovice roka 2017 umiestnený do geopolitickej šachovnice. Väčšina Bitcoinerov nemá žiadnu predstavu, aká veľká je táto hra. Crypto priestor je len pešiak na tejto šachovnici a tam sú elitné prsty pohybujúce týchto pešiakov (zlato, striebro a teraz aj Bitcoin). 

Prečo len zlato, striebro a Bitcoin? Prečo nie akcie, dlhopisy, ETF, indexové fondy,  podfondové fondy atď.? Odpoveď je v predchádzajúcej otázke. „Je to všetko o kontrole peňazí“. Keď peniaze prúdia do zlata, striebra a Bitcoinu, ukazuje sa, že elity sú v bankrote a ich „Fiat“ peniaze sú bezcenné. Ak dôjde k nárastu týchto aktív, všetká  peňažná zásoba vyschne a presunie sa do týchto aktív. Svet bude vedieť, že kráľ nemá šaty. 

Keď peniaze zostávajú na trhoch s akciami a dlhopismi, podporujú obchodovanie s menami Fiat. Preto je veľmi dôležité, aby trhy s akciami a dlhopismi zostali neporušené a umelo udržiavané.

V skutočnosti má kartel protistranu aj na akciovom trhu a nazýva sa Plunge  Protection  Team – PPT.  

V skratke: PPT bolo vytvorené na zabraňovanie poklesu na trhoch, manipulatívnymi  transakciami, členmi sú pohlavári národných bánk, štátnej rezervy atď. Tím sa zodpovedá len prezidentovi USA a všetky stopy ich transakcií sa zametajú pod koberec. 

Tu je opis práce PPT na trhu s akciami a dlhopismi 

Na  umelom udržaní rastu trhov s dlhopismi a akciami sa podieľajú tlačenie peňazí, aby sen o falošnej prosperite pokračoval naveky. Ten pokračuje keď štáty krachujú. 

Prečo si nezvolia jednoduchý zákaz Bitcoinu (zlata) a budú mat pokoj? 

Toto tak nefunguje ľudia. Existujú vážne dôsledky zákazu akéhokoľvek majetku a to hlavne v dnešnom svete sociálnych médií. 

Poďme sa pozrieť na históriu  

Väčšina ľudí nevie, že strýko Sam zakázal a zabavil zlato v roku 1933 za pomoci použitia prezidentského exekučného poriadku. Pozrite si tento príkaz na zablokovanie zlata. 

Dve veci sa stávajú, keď je zakázané určité aktívum: 

1. Vlády a politici musia čeliť hnevu ľudí

2. Zakázané aktíva získavajú súcit ľudí (a ľudia majú tendenciu hromadiť ho ešte viac). Toto sa stalo v roku 1933. 

 Je tu aj iná možnosť: potlačenie ceny 

To funguje oveľa lepšie, ako zakázať čokoľvek. Keď nastáva potláčanie cien:  

1) Väčšina ľudí odmieta, že za poklesom cien nie je nič zlého alebo zlomyseľného (hoci fundament je  silno v prospech aktíva). V skutočnosti tí, ktorí poukazujú na potlačenie, sa nazývajú „teoretici sprisahania“.  

2) Keďže cena stále klesá, ľudia začnú pohŕdať majetkom. Pozrite sa, čo sa stalo so zlatom a striebrom od roku 2011. Čím viac klesali, tým viac ho ľudia nenávidia. Mnohí skalní fanúšikovia zlata predávali tento drahocenný kov na spodku a prešli na Bitcoin a Crypto  (keď bolo na vrchole.) Toto je presne to čo „chcú“ aby maloobchodný investor robil a „oni“ získavajú viac zlata, za nižšie ceny. 

Preto je v 21. storočí najjednoduchšou možnosťou manipulovať s cenou aktíva, aby sa ho ľudia sami chceli zbaviť bez toho, aby politici alebo vládcovia museli čeliť následkom zákazu majetku. Vlády a banky si uvedomili, že to funguje oveľa lepšie, ako zakázať čokoľvek. 

Preto podľa môjho názoru nie je Bitcoin zakázaný, pokiaľ je možné ho kontrolovať. Ale jeho cena bude naďalej klesať (s mnohými pumpami), takže priemerný Joe zostane držiteľom mincí a nakoniec, začne opovrhovať Bitcoinom a predá ho v spodnej časti. Kartel tak získa viac Bitcoinu za nižšiu cenu. Bitcoin bude zakázaný (selektívne spočiatku) len vtedy, ak sa býčí trend vymaní z „ich“ kontroly.  

Znie to ako „veľké sprisahanie“,že? Skvelé, teraz sa tým zaoberajte. Máte dve možnosti:  

1 – Pokračujte v popieraní o strate svojho kapitálu 

2 – Môžete rozpoznať hrozbu

3 – Pochopiť silu nepriateľa

4 – Zahrať si karty kartelu

5 – Chrániť svoj kapitál

6 – Kúpiť Bitcoin lacnejšie neskôr

  Nerobte nič, prosím vás, nepredávajte svoje Bitcoiny kartelu!  

V skutočnosti dokupujte viac, pretože je pokles na trhu. Toto je hra „Wealth-transfer-from-Plebs-to-Elite“ (majetok sa presúva od spodiny k elite). Tu je pripnutý môj tweet napísaný  2.12.2017 (varoval som predtým, ako to začalo, poďakujete mi neskôr) 

2 možné scenáre 

1) CME skrotí Bitcoin ako predtým zlato   

2) Býčí trend Bitcoinu zruší CME 

Aké stratégie používam?  

1) Menej  HODL-ovať, menej BTFD 

2) STFR – Predávam keď stúpa hore 

3) BTFDD – Nakupujem keď je dole 

4) „DEEP“ je tu veľmi dôležité slovo. DIP musí byť tak nízko, že to už všetci vzdávajú. Kupujem len vtedy. Chápem: Obchodovanie je ťažké. Pokiaľ nezvládate úzkosť, potom stačí kúpiť v poklese a HODL-ovať. 

Upozornenie: Netvrdím sa, že som kúpil / predal v týchto bodoch. Iba vysvetľujem túto stratégiu týmto obrázkom. 

bitcoin, medium

Kde sa odohráva potlačenie cien? 

Odohráva sa to na trhoch s Futures a na burzách s kryptomenami. 

Ako dokázali zájsť tak ďaleko? 

Kartel nakúpil veľa Bitcoinu na burzách za ceny od 2000$ až po 12000$. Nechali trh vyletieť až na 20 000$. CME otvorila futures 17. decembra a začala ich predávať na burzách (pozri si mesiac pred a po CME). Odvtedy klesla cena takmer o 70%. 

Ako to urobia v budúcnosti? 

Spočiatku bude kartel pokračovať v potláčaní cien Crypto na burzách, až kým nevybuduje trh s futures. Akonáhle bude trh na futures stavaný na dostatočný objem, prevezmú ho. Kartel už nepotrebuje pracovať na burzách. V tomto momente sa kartelová dohoda presunie na termínový trh, ktorý je v každom prípade jeho domovom. Jednoducho povedané, Bitcoin bude predávaný ako sója, keď sa na CME vytvorí objem ako pri sóji. 

Ako dlho to bude pokračovať? 

Pozrite sa na trhy zlata / striebra a dostanete odpoveď. Cenové potlačenie (manipulácia) začalo aktívne v roku 2011 a stále sa deje aj v roku 2018. 

Povedal „Podmaníme si Bitcoin“ ešte pred začiatkom future kontraktov na CME. 

Myslíte si, že Leo Melamed urobil túto poznámku bez týchto znalostí? Nie! Vedel to a vy to môžete vidieť každý deň od 17.12.2017 (otvorený trh CME-futures). 

Ako sa to skončí? 

Jeden deň kartel stratí kontrolu nad trhmi. Tento deň bude EPICKÝ. Ceny Bitcoinu (zlata/striebra) vzrastú astronomicky. Moja Bitcoin cesta je z 20000$ až k 1000$ a zase až na 100 000$. 

Mnoho ľudí sa ma pýta: Si si istý, že to bude 1000$? Tu je to, čo odpovedám: 

„Ak kartel existuje, tak budú chcieť (BTC) dostať tak nízko, že ľudia stratia vieru, ak si myslite že dno je 4000$ tak je to 4000$.“ 

 

Prečo si myslím že kartel raz prehrá? 

Zlato, striebro, BTC sú skutočné „peniaze“. Bankárske peniaze sú fake, peniaze musia vyhrať, pozrite sa na pád Rímskej ríše. 

Bitcoin, zlato, striebro = peniaze kráľov  

Barter = peniaze šľachticov 

Dlh = peniaze chudobných, otrokov 

 

Takže môže byť kartel prehladovaný? 

V žiadnom prípade. Väčšina obyvateľov kryptokomunity neverí, že existuje kartel alebo že v Bitcoine existuje akýkoľvek druh koordinovaného útoku. Oni si najmä myslia, že sú to veľryby alebo manipulátori. Považujú všetko za „náhodu“ a to preto, že sledujú technickú analýzu (TA).  Samozrejme že „to“ bude nasledovať TA. Kartel investuje triliardy dolárov pre takéto úsilie, myslíte si, že nemajú vysoko platených analytikov? Platia 700 000 dolárov ročne svojim analytikom. Koľko Twitter-TA-Expertov má takýto príjem? 

Tak prečo Bitcoin začal klesať presne v ten večer keď CME otvorili obchodovanie s futures? Na 20 000$ hovorili že BTC pôjde na 100 000$, ale teraz hovoria, že korekcia bola napokon nevyhnutná a že je 50%-ný pokles normálny. Táto korekcia už čoskoro skončí a pôjdeme najprv na 20000$ a potom na mesiac … tak hovoria. 

Najskôr povedali, že korekcia je preto, lebo BCH bol uvedený na Coinbase, potom povedali, že je to kvôli Tetheru, potom povedali Nie. Toto je kvôli Mt. Gox predaju. Neskôr, že je to z dôvodu Facebook zákazu, potom zákazu Google, potom Twitter zákazu. Trh stále klesá. Aká ďalšia výhovorka príde, ľudia? 

Preto sa krypto komunita ako celok nemôže spojiť proti kartelom, až kým nebude príliš neskoro. Čo je príliš neskoro? To je čas, kedy väčšina majiteľov Crypto začne nenávidieť Bitcoin … cena môže byť nižšie ako 1000 dolárov? (berte 1000 $ len obrazne.) Mám na mysli cenu, pod ktorou budú ľudia opovrhovať Bitcoinom. 

V každom prípade chcem, aby som sa mýlil a toto sa nestane a my pôjdeme na 20000 $ a potom na mesiac…. čoskoro. Tu je dôkaz toho, že CME je len náhoda v zmysle Marketcapu. Vezmite prosím na vedomie, že Bitcoin začal padať presne večer 17.12.2017. 

www.kryptoweb.sk

Pôsobí to na vás ako normálna korekcia? Dúfajme. 

 

Zdroj: medium.com

Ak sa vám páčia naše stránky, budeme radi za váš like na Facebooku a tiež nás nájdete na Twitteri. Ak si chcete jednoducho kúpiť – predať Bitcoin alebo inú kryptomenu, kliknite sem

 

 

 

5 Komentáre

  1. Tvoje argumenty su velmi logicke a mozno aj pravdive ale na druhu stranu hovoris aby sme svoje coiny nepredavali. Ak je toto pravda, tak bude trvat minimalne par rokov dokym sa to prelomi. Do vtedy mam skusat trafit strop a dno aktulneho tyzdna? A postupne sledovat ako moje stare coiny stracaju na hodnote kazdym mesiacom? Ja osobne asi pockam mesiac dva a ak to bude takto pokracovat predam to. Uz teraz sa to od korekcie dost zdialuje a ak to bude takto pokracovat, bude len jasnejsie a jasnejsie. Nema zmysel bojovat s niecim co nedokaze ovplyvnit ani cela komunita spolocne. Ale GL vetkym, ktori to vydrzia.

    • Ďakujeme za reakciu na článok. Chcem len podotknúť, že toto nieje náš názor a celý článok je prevzatý od prispievateľa SuperCrypto a bol uverejnený na stránke Medium. Zároveň chceme dodať, že takto to vôbec nemusí byť a aj dúfame, že to tak nieje. To však ukáže čas. My sme na strane kryptomien a samozrejme za to, aby boli perspektívne, nakoľko v nich vidíme budúcnosť. No dosť často vychádzajú aj takéto negatívne správy a chceme informovať aj o nich i keď sú dosť negatívne. Veríme v kryptomeny a ich budúcnosť a každá zlá správa nás taktiež pichá pri srdci 🙂 Ďakujeme za komentár.

  2. Zaujmavy clanok a presne ako pisu aby si predal a oni kupili lacnejsie necudoval by som sa keby to tak naozaj bolo aj ked kazdy bude hovorit ze nie leby si to nechce priznat

    • Ono to v podstate tak naozaj je. Či je za tým naozaj nejaký kartel nevieme, ale isté je, že “žraloci” vedia jednoducho manipulovať trhom. Ale nerobia to len tak pre srandu aby niekomu uškodili. Kôli takej zábavke sa nehrajú s miliardami dolárov. Ide im len o lacný nákup a idú za tým tvrdo. Ty kúpiš btc za 8000 usd oni ho pustia pomaly dole, do toho hodia nejaké správy, že btc padne na 1000 usd, ty vidíš že padá a asi to tak bude a pri 4000 usd vyberáš.. Ty si mínus 4000 a oni o 4000 bohatší. Vynásob si to potom státisícom ďalších “vyplašencov” a niekto má jedným ťahom krásny zisk a ideme dookola to isté… Preto ak si v mínuse tak drž, nedávaj im zarobiť. Kryptomeny sa nerušia, sú ešte len na začiatku. Držíme palce

  3. Skúsme si priznať, že proste títo traderi NEVEDIA OBCHODOVAT a žiaľ celá ich devíza je, mám peniaze a chcem LAMBOOO. Lenže peniaze sa platia za službu / know how / výrobok. A ked niekto niečo kúpi, musí vedieť viac ako iba, čo je to za technologiu blockchain. Už nie sme v trhu, kde stačí kupiť a držať, a všetci sa čudujú prečo to nerastie. A dostávajú rady od ľudí, ktorí sa vôbec NEZIVIA OBCHODOVANIM NA BURZACH, ale vo všeobecnosti si IT-čkári. A tak ako skúsený trader nie je odborník do IT, tak ani skúsený ITkar nebude odborník do obchodovania na burze. Ak je vaša stratégia buy and hold – v burzovm preklade buy and hope, tak potom iba priemerujete stratu a dúfate, že sa cena dostane nad vášu all buy position, ale prečo by sa mala dostať? Trhové prostredie sa zmenilo, a s ním sa aj spôsob zarábania penazi.

Comments are closed.